نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/10/22     ساعت:   07:41:04
بازدید:   38
 
 
کاردینال هنری دولهوک تبیین کرد: مراحل تربیت روحانیون و پدران دینی

کاردینال هنری دولهوک، مراحل تربیت روحانیون و پدران دینی را تبیین کرد.


کاردینال هنری دولهوک رئیس حوزه‌های علمیه مسیحیت کاتولیک در سومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با موضوع «مبانی و مسائل مشترک ادیان در حوزه تعلیم و تربیت» به قرائت فرازهایی از کتاب انجیل پرداخت.

وی در ادامه به روش‌های تعلیم و تربیت روحانیان و پدران دینی اشاره و عنوان کرد: مدت 16 سال است که امر تعلیم و تربیت پدران دینی را بر عهده دارم. دوره‌های آموزشی آنان 7 سال است و کسانی که وارد می‌شوند بین 20 تا 40 ساله هستند.

هنری دولهوک، افزود: تعلیم و تربیت پدران دینی یک بحث نظری نیست؛ بلکه دارای مراحلی است که مربوط به حوزه‌های مطالعات و شخصیت انسانی، تربیت و تعلیم عرفانی شامل فهم و ادراک نسبت به پروردگار و انتقال این فهم به انسان می‌شود.

 این کاردینال مسیحی ادامه داد: ما نمی‌خواهیم افراد را دانشمند بسازیم. هر چند این نکته مهم است؛ بلکه ما می‌خواهیم آنان را روحانی بسازیم تا با مکتب ولایی آشنا شوند. ما می‌خواهیم آنان ساده زیست باشند و دغدغه نیازمندان را درک کنند.

هنری دولهوک، تصریح کرد: پدران دینی پس از گذشت 7 سال و گذراندن دوران آموزشی به مقام روحانی می‌رسند و تمام زندگی خود را صرف خدمت‌رسانی به مردم می‌کنند. این افراد در صورتی‌که به مقامات عالی رسیدند کاردینال‌ها به او حکم امامت و مرجعیت محل را می‌دهند.

گفتنی است سومین پیش نشست تخصصی کنفرانس بین‌المللی تربیت دینی در ادیان ابراهیمی با موضوع «مبانی و مسائل مشترک ادیان در حوزه تعلیم و تربیت» به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی و در تالار شیخ طبرسی این مرکز برگزار شد.