نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/11/03     ساعت:   17:58:44
بازدید:   438
 
 
دهمین پایگاه مقاومت بسیج آستان قدس رضوی در بنیاد پژوهش های اسلامی افتتاح شد.

دهمین پایگاه مقاومت بسیج آستان قدس رضوی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی افتتاح شد.


حجت‌الاسلام و الملسمین علی جلائیان اکبرنیا معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ابتدای مراسم افتتاحیه دهمین پایگاه مقاومت بسیج آستان قدس رضوی که امروز با حضور سرهنگ کمالی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(علیه السلام)، سرهنگ حمید غلامی فرمانده بسیج حوزه آستان قدس رضوی و جمعی از پژوهشگران عضو بسیج آستان قدس رضوی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی برگزار شد، عنوان کرد: امام(رحمة الله علیه) جریانی را در مبارزه با طاغوت و آثار حکومت شاهنشاهی آغاز کردند که منجر به انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی شد.

وی عنوان کرد: یکی از محورهای اصلی که امام در آن پافشاری کردند و جریان انقلاب بر اساس آن پایه‌ریزی شد، بحث توحید محوری بود. جریانی که قرآن و دین نیز آن را دنبال می‌کند و یکی دیگر از این شاخصه‌ها، رکن عدالت و سومین شاخص استکبار ستیزی بود. در این مرحله مبارزه با صهیونیست و اسرائیل به عنوان نماد ظلم بود.

جلائیان ادامه داد: از دیگر محورهایی که امام(رحمة الله علیه) امور را بر آن مبتنی کرده و انقلاب با آن بیمه شد، بحث استفاده از تمام نیروهای موجود در کشور بود؛ از این رو برای انسجام این نیروها، بسیج تشکیل شد.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: اینک در آستانه چهل سالگی انقلاب، این بحث‌ مطرح است که آیا انقلاب مانایی دارد یا خیر ؟ اگر اسلام بماند، انقلاب نیز خواهد ماند؛ زیرا پایه‌های اصلی انقلاب همان اصولی است که اسلام بر آن استوار شده است. اگر مردم به هر دلیلی بخواهند انتخاب دیگری داشته باشند، اسلام، توحید، عدالت، ظلم ستیزی، آزادی، استقلال و ... را انتخاب می‌کنند، که این انتخاب‌ها همین انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: به خاطر همین انتخاب است که امروزه شاهد هستیم مردم کشورمان با وجود تمام مشکلاتی که با آن مواجه هستند، هنوز در میدان هستند.

جلائیان با بیان اینکه بسیج لشکر مخلص الهی است و اگر این بسیج وجود نداشت، از انقلاب چیزی باقی نمی‌ماند، گفت: انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سال پیروزی به بلوغ رسیده است. ولایت فقیه این انقلاب را هدایت می‌کند و امیدواریم از این پس نیز زمینه بالندگی این انقلاب فراهم آید.

گفتنی است در پایان این مراسم، دکتر مرتضی انفرادی مدیر گروه فرهنگ و سیرۀ رضوی به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی معرفی شد.