نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/11/04     ساعت:   16:30:38
بازدید:   533
 
 
سرهنگ حمید غلامی: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، می‌تواند پایه‌های فکری دیگر حوزه‌های مقاومت بسیج را فراهم آورد.

فرمانده بسیج حوزه آستان قدس رضوی با بیان اینکه تفکر بسیجی نشأت گرفته از تفکر رضوی است، گفت: تمام بسیجیان باید با اخلاص و گذشت، این تفکر را سرمایه کار خود قرار دهند و سیره و روش امام رضا(علیه السلام) را در آستان قدس رضوی پیاده کنند.


سرهنگ حمید غلامی در آیین افتتاحیه دهمین پایگاه مقاومت بسیج آستان قدس رضوی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی، که با حضور سرهنگ سید جواد کمالی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(علیه السلام)، معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و  و جمعی از پژوهشگران عضو بسیج آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: فرهنگ بسیجی الهام گرفته از سیرۀ اولیای خداوند است و به فرموده مقام معظم رهبری بسیجی یعنی حضرت علی(علیه السلام) که تمام وجودش وقف اسلام بود و اگر این تفکر در وجود مردم نبود، انقلاب به سرانجام نمی‌رسید.

وی با تأکید بر اینکه نخبگان باید در راه رسیدن به تفکر بسیجی نشأت گرفته از تفکر رضوی کمک کننده باشند، گفت: باید با کمک نخبگان کشوری، مبانی اسلام را ترویج و گسترش دهیم و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، می‌تواند پایه‌های فکری سایر حوزه‌های مقاومت بسیج را فراهم آورد.

سرهنگ سید جواد کمالی مسئول سازمان بسیج کارمندان سپاه امام رضا(علیه السلام) نیز در ادامه این نشست عنوان کرد: هدف متعالی یکی از برنامه‌هایی است که باید سرلوحه تمام امور ما قرار گیرد؛ زیرا این هدف متعالی موجب تقرب و جلب رضایت خداوند متعال می‌شود.

وی با بیان اینکه کسب رضای الهی ما را در رسیدن به هدف نهایی یاری می‌کند، گفت: ارزش محور بودن و انگیزه‌آفرینی در بسیج بسیار مهم است؛ از این رو ما باید بدانیم در کجای دنیا قرار گرفته‌ایم و چه هجمه‌ها و جنگ‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم تا بتوانیم با آن مقابله کنیم.

سرهنگ کمالی با بیان اینکه اصل کمالگرا و تعالی‌بخشی از اصولی است که باید در رأس امور فعالیت‌های یک بسیجی قرار گیرد، ادامه داد: روحیه تکریم، اصل احترام، از بین بردن موانع، استقبال از خطر و شایسته‌پروری از عناصر مؤثری در بسیج به شمار میروند که باید بیشتر گسترش یابد.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در سازمان بسیج ادارات پیگیری می‌شود، شناسایی مدیران بالادستی و میانی شایسته، برای سپردن امور مهم به آن‌ها است؛ از این رو باید فرماندهان بسیجی افراد متخصص و متعهدی که دارای بصیرت هستند را شناسایی و انتخاب کنند.

کمالی ابراز کرد: حوزه مقاومت بسیج ادارات آستان قدس رضوی، تابستان سال جاری و همزمان با ایام هفته دفاع مقدس، به دستور تولیت افتتاح شد و تا کنون 10 پایگاه مقاومت بسیج در مجموعه مؤسسات و نهادهای آستان قدس رضوی افتتاح شده است.