نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/11/13     ساعت:   17:03:10
بازدید:   301
 
 
نصرالله پژمان‌فر: معرفی چهره واقعی اسلام بشریت را در مسیر سعادت قرار می‌دهد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر چهره واقعی دین را به مردم ارائه ‌دهیم؛ قطعاً بشریت در مسیر سعادت قرار می‎گیرد.


نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در دومین نشست تخصصی عدالت و محبت در ادیان از سلسله نشستهای همایش بینالمللی امام رضا(علیه السلام) و گفتوگوی ادیان که در کتابخانه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: پیامبر بزرگ اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در شرایط بسیار سختی رسالت خود را در شبه جزیره عربستان آغاز کردند. مردم در آن دوران به راحتی خون یکدیگر را می‌ریختند و به این امر مباهات می‌کردند.

وی با بیان اینکه در آن زمان عربستان به لحاظ فرهنگی نیز در بدترین شرایط بود، ابرازکرد:  پیدایش دین مبین اسلام  و فرامین و دستوراتی در ارتباط با هدایت انسان‌ها، موجب گسترش این دین شد و با تأثیر فوق‌العادهای که در دنیا گذاشت، توانست تمام شرق و غرب عالم را تحت تأثیر قرار دهد.

نماینده مردم شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این حرکت توانست با فطرت انسان‌ها که متمایل به حق بودند در آمیزد و خواسته‌ها و گمشده انسان‌ها را پیدا کند؛ از این رو پیدایش دین مبین اسلام به صورت کمی و کیفی در کل جهان تأثیرگذار بود.

وی تصریح کرد: با آمدن دین اسلام برخی از مناطق به تصرف در آمدند؛ اما آنچه فتح شد فتح فرهنگی و باور و اعتقاد مردم بود. توسعه اسلام قبل از هر چیز فتوحات فرهنگی و باورمندی بود.

پژمانفر گفت: با گسترش دین اسلام مخالفان جریاناتی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم به راه انداختند تا از گسترش و اشاعه دین اسلام جلوگیری کنند. ازاین رو در صدد این بر آمدند تا این جریان را منحرف کنند و چهره‌ای غیر واقعی از اسلام نشان دهند.

این مقام مسئول تصریح کرد: انبیای  الهی تا هنگامی که تحریف وجود نداشت در جذب مردم به دین اسلام موفق بودند؛ اما وقتی تحریفات به وجود آمد، به دین مبین اسلام لطمه وارد شد و امروزه شاهد نسخه‌های جعلی از اسلام هستیم.

وی افزود:  انقلاب اسلامی توانست در آن مقطع در دنیا تأثیرگذار باشد و تمام بازی‌ها و معادلات را در دنیا به هم بزند و نسخه اصلی و ناب و دست نخورده دین را به مردم برساند. امروز به این دلیل اسلام‌هراسی وجود دارد که اسلام‌خواهی رشد یافته است.

پژمانفر ادامه داد: داعش نسخه جعلی است که استکبار می‌خواهد آن را به عنوان اسلام معرفی کند. ما باید به همان سرعتی که اسلام در گفتمان پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) گسترش یافت، نسخه واقعی دین را در همه مظاهر به مردم معرفی کنیم.

وی گفت: جریان‌های امروز جریان بین ادیان نیستد؛ بلکه ادیان جعلی هستند که منشأ ظلم و انحرافات هستند. ما می‌توانیم با گفت و گوی ادیان و حفظ مشترکات با جریانات انحرافی مبارزه کنیم.

اخبار مرتبط

- جواد رقوی: نزدیک‌ترین راه برای رسیدن به کمال حب‌الله است.
- مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: گفت‌وگوی بین ادیان الگویی برای زندگی مسالمت‌آمیز است.
- پدرام سروش پور: عدالت مهمترین واژه‌ در قاموس تمدن بشری است.
- در دومین روز همایش بین‌المللی امام رضا(علیه السلام) و گفتگوی ادیان، نشست تخصصی تربیت دینی و چالش‌های جهان معاصر برگزار شد.
- آیت الله محمد هادی عبدخدایی: وحدت ادیان الهی بستر تحقق آرمان های دینی را فراهم می‌کند.
- جوزف الون: تمام ادیان به وحدانیت خدا ایمان دارند.
- آیت الله محمد هادی عبد خدایی مطرح کرد، همایش امام رضا(علیه السلام) و گفت‌وگوی ادیان؛ پیش درآمدی برای احقاق حقوق دینی انسان‌ها
- حجت الاسلام والمسلمین سید حمید علوی آزیز خبر داد، برگزاری همایش بین‌المللی امام رضا(علیه السلام) و گفت وگوی ادیان با همکاری علمی 21 کشور جهان
- کمیتۀ علمی همایش بین‌المللی «امام رضا(علیه السلام) و گفتگوی ادیان» در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تشکیل می‌شود.
- رئیس هیئت مدیره بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: محور اصلی اخلاق در اسلام، عدالت است.