نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/11/13     ساعت:   17:05:31
بازدید:   450
 
 
به مناسبت ایام‌الله دهه فجر؛ نشست‌های علمی پژوهشی با محوریت انقلاب در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

نشست علمی و پژوهشی تاریخ شفاهی حرم مطهر با موضوع انقلاب اسلامی و آستان قدس به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.


دکتر مرتضی انفرادی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، گفت: سنگر ما سنگر علمی فرهنگی است و با توجه به تازه تأسیس بودن پایگاه بسیج این بنیاد، می‌کوشیم برنامه‌های متنوع و مفیدی با محوریت پژوهشی و فرهنگی باهمکاری گروه‌های پژوهشی بنیاد  برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه برگزاری نشست علمی و پژوهشی تاریخ شفاهی حرم مطهر با همکاری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌‍‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در دهه فجر پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: این نشست با حضور پیشکسوتان و مبارزان نهضت اسلامی در مشهد و با اهمیت خاطره‌نگاری و مستند کردن انقلاب اسلامی با تأکید بر آستان قدس و محوریت حرم مطهر برگزار خواهد شد.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: نشست علمی و پژوهشی تاریخ شفاهی حرم مطهر روز دوشنبه، 15 بهمن‌ماه ساعت 9 صبح  در محل تالار شیخ طوسی برگزار خواهد شد.

مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بیان کرد: فضاسازی و تبلیغات محیطی، تکمیل پرونده‌های بسیجیان و معرفی آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مرتبط با انقلاب اسلامی و ایام فاطمیه و نیز تلاش برای استفاده از اکران فیلم‌های جشنواره فجر برای همکاران، از دیگر برنامه‌های این پایگاه در ایام‌الله دهه فجر هستند.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی در دهه فجر، نشست تخصصی گروه قرآن با موضوع نگاهی به فعالیت‌های قرآنی قبل و بعد از انقلاب با حضور دكتر محمد علی رضايی كرمانی می باشد که 14 بهمن برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود؛ پایگاه مقاومت بسیج بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یکی از پایگاه‌های حوزه مقاومت بسیج آستان قدس رضوی است که چهارم بهمن‌ سال جاری افتتاح شد.

اخبار مرتبط

- به همت گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت، بررسی ورود غیر مسلمانان به اعتاب مقدسه از دیدگاه فقهی
- مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: خاستگاه انقلاب اسلامی فقه امام صادق(علیه السلام) است.
- در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت: تبیین فعالیت‌های 40 ساله حدیث پژوهی در دوران انقلاب اسلامی
- حجت‌الاسلام سیدمحمود مرویان‌حسینی: بارگاه منور امام رضا(علیه السلام) کانون بسیاری از جریان‌های فکری و انقلابی بود.
- حجت‌الاسلام‌ و المسلمین غلامرضا اسدی: مشهد از شهرهای دیگر در انقلاب اسلامی پیشگام‌تر بوده است.
- انقلاب اسلامی ایران با اهداف و آرمان‌های بزرگ اسلامی شکل گرفت و چشم انداز آن بنا نهادن حکومت عدل علوی در این مرز و بوم بود.
- حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی: قرآن، پایه و اساس شکل‌گیری و استمرار انقلاب اسلامی است.
- فاطمه خندان عنوان کرد: وجود 38000 برگ سند با موضوع انقلاب اسلامی در اداره اسناد آستان قدس رضوی
- ابوالفضل حسن‌آبادی عنوان کرد: مشهد دومین قطب پژوهش‌های انقلاب اسلامی
- به همت گروه مطالعات قرآنی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ نشست تخصصی «نگاهی به فعالیت‌های قرآنی قبل و بعد از انقلاب اسلامی» برگزار شد.