نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/11/24     ساعت:   16:28:16
بازدید:   325
 
 
محمد هادی عبدخدایی: پژوهشکده‌ها باید در صدد برطرف کردن نیازهای جامعه باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پژوهشکده‌ها باید با همکاری فرهیختگان و اندیشمندان در صدد برطرف کردن نیازهای جامعه باشند.


آیت‌الله محمد هادی عبدخدایی در نشست شوراهای علمی و هیئت امنای بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران نیازهای فراوانی دارد و شخصیت‌ها و فرهیختگانی که صاحب فکر هستند باید در صدد برطرف کردن این نیازها باشند؛ در غیر این صورت بیگانگان اهداف خودشان را پیاده می‌کنند.

وی ادامه داد: امام راحل(رحمة الله علیه) در جریان انقلاب فرمودند: حکومت نباید سلطنتی و استبدادی باشد. ایشان ولایت فقیه را مطرح کردند که خوشبختانه طی چهل سال گذشته به موفقیت‌هایی در این زمینه رسیده‌ایم هر چند در نقاط دیگر ضعف‌هایی مشاهده می شود اما اصل ولایت فقیه تمام ضعف‌ها را جبران کرده است.

آیت‌الله عبدخدایی افزود: کشور ما نیازمند سیستم اقتصاد اسلامی و بانکداری اسلامی است و این مهم یکی از ضعف‌های بزرگ بانک‌های کشور است. بانک‌ها نقش بزرگی در تقسیم ثروت ایفا می‌کنند و می‌توانند به صورت عادلانه این ثروت را آنگونه که در قرآن مجید آمده است، بین ملت تقسیم کنند.

رئیس هیئت امنای بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: با اقتصاد اسلامی می‌توانیم راه صحیح توزیع ثروت انباشته شده را بین توده مردم طی کنیم و این مهم با  سیستم غربی و دانش آموختگان غربی محقق نمی‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب(دام ظله العالی) و تأکیدات ایشان در تحقق اقتصاد مقاوتی گفت: اقتصاد مقاومتی یک عنوان است که برای رسیدن به آن باید طرح‌های متعددی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... تدوین شود که این کار بر عهده پژوهشکده‌هاست.

وی افزود: متفکران حوزوی و دانشگاهی و همچنین دلسوزان اجرای احکام خدا باید تلاش مستمری داشته باشند  و کشور را به پیشرفت‌هایی در حوزه‌های مختلف برسانند. تورم یکی از مشکلاتی است که این روزها مردم کشورمان با آن مواجه هستند و باید راه حلی برای آن اندیشید. پژوهشکده‌ها باید با کمک محققان و پژوهشگران با تمام وجود تلاش کنند تا آینده بهتری از گذشته را برای ایران عزیزمان ترسیم کنند.