نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/12/15     ساعت:   20:05:34
بازدید:   191
 
 
آیت الله عبد خدایی عنوان کرد: عدالت، از اهداف مهم رسالت انبیا

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برپایی عدالت در جامعه از اهداف مهم رسالت انبیا بوده است.


آیت الله دکتر عبدخدایی با اشاره به  اهمیت ظلم ستیزی در بیان قرآن گفت : از اهداف مهم رسالت انبیا، برپایی عدالت در جامعه بشری است، هر کس طرف‌دار عدالت باشد، در زیر پرچم انبیای الهی قرار می‌گیرد و مبارزه با ظلم و بی عدالتی از شاخصه‌های انسان مؤمن است.

وی ادامه داد: در نگاه اسلامی، مؤمنان در حکم برادر و خواهر دینی نسبت به یکدیگر هستند و در مسیر اجرای عدالت که از اهداف رسالت انبیا است، باید با یکدیگر همراهی و همکاری داشته باشند.

رئیس هیئت امنای بنیاد پژوهش های آستان قدس در ادامه با تأکید بر اهمیت نقش ادیان در ظلم‌ستیزی و زندگی معنوی  تصریح کرد: در مطالعه ادیان این مسئله مشهود است که جوهره اصلی ادیان یکی است و همه به دنبال عدالت هستند و این مسئله نیز قابل انکار نیست که در طول زمان اختلاف نظرهایی در بین ادیان پدید آمده است؛ اما در کنار آن ما برای ادیان دیگر و انبیای الهی احترام قائلیم و ایشان را مقدس می‌شماریم و اطاعت ایشان واجب است.
وی در ادامه افزود: این مهم است که بین غرب و دین مسیحیت تفاوت قائل شویم، در غرب بسیاری از دولت‌ها گرایشات سکولار، لائیک و حتی در برخی از موارد ضد دین دارند؛ اما کسانی که مسیحی حقیقی‌اند، اهل تقوی، رعایت اخلاق دینی و وارستگی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: ایستادگی در برابر ظلم همیشه سرمشق انقلاب اسلامی ایران بوده است و این فرهنگ در منطقه در حال رشد و بالندگی است، به طوری که امروز مقاومت در برابر ظلم و استکبار سر لوحه مردم کشورهای منطقه مانند عراق، لبنان، سوریه و یمن قرار گرفته است.

وی درپایان به مسئله ارتباط ادیان و مذاهب پرداخت و گفت: ما همیشه به ادیان و مذاهبی که در برابر ظلم ایستادگی می‌کنند دست دوستی داده‌ایم و این رابطه مستلزم این است که از سوی طرف مقابل نیز مورد استقبال قرار بگیرد، ما اطمینان داریم که ملت‌ها با ما در بسیاری از موارد هم عقیده‌اند؛ اما آن‌هایی که قدرت را در دست دارند نیز باید صدای مردم را بشنوند.