نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/12/23     ساعت:   10:34:49
بازدید:   171
 
 
میزگرد علمی «گام دوم انقلاب؛ بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین الملل» برگزار شد.

با مشارکت بنیاد پژوهش‌های اسلامی، مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی و جامعةالمصطفی‌ العالمیه میزگرد علمی «گام دوم انقلاب بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین‌الملل» برگزار شد.


حجت‌الاسلام علی جلائیان اکبرنیا معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ابتدای این نشست که امروز با حضور جمعی از مسئولان این سه نهاد در جامعةالمصطفی برگزار شد، عنوان کرد: در زمانی که برخی سخن از ناامیدی می‌زنند، سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران بیانیه‌ای صادر کردند که گوهر اصلی آن احیاء دوباره تمدن اسلامی است.
وی تصریح کرد: روشن است که در این بیانیه به پیشرفت‌هایی که در چهل سال گذشته صورت گرفته اشاره شده و نسخه بی نظیری در عرصه بین‌الملل است.
جلائیان اکبرنیا افزود: تأثیر انقلاب اسلامی در جهان اسلام مشهود بوده و برای آیندگان راهبردی ارائه داده است که اگر محور و معیار عمل قرار گیرد، مسیر را به همگان نشان خواهد داد.
وی گفت: ترتیب و موارد ذکر شده در این بیانیه کاملاً حساب شده است و اتفاقی نیست، در این بیانیه چهل مرتبه کلمه جوان بیان شده است و جوانان مورد خطاب قرار گرفته شده‌اند؛ زیرا این جوانان هستند که باید بر پایه علم و پژوهش گام دوم انقلاب را بردارند.
جلائیان تصریح کرد: باید قدمی در حوزه عملیاتی کردن این هفت گام برداریم؛ این بیانیه نسخه‌ای برای این کشور نیست بلکه پیشبردی برای نظام اسلامی و پیشرفت جهان و هستی است.