نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/12/23     ساعت:   12:50:17
بازدید:   383
 
 
معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام): بیانیه گام دوم انقلاب، مسلمانان را به بیداری و هوشیاری دعوت می‌کند.

معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مسلمانان را به بیداری و هوشیاری راهنمایی و دعوت می‌کند.


در نخستین میزگرد علمی «بیانیه گام دوم انقلاب؛ بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین‌الملل» که ظهر امروز به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در محل سالن اجتماعات جامعة المصطفی مشهد برگزار شد، حجت الاسلام سید محمدرضا آل ایوب در جمع فرهیختگان، طلاب و دانشجویان ایرانی و خارجی جامعة المصطفی اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به نوعی بیدارسازی جامعه و آگاه‌سازی بشریت است و در واقع همان فرمایشاتی است که اهل بیت(علیهم السلام) برای ما تبیین و رهبر معظم انقلاب آن را در قالب امروزی بیان فرموده‌اند.  
وی با بیان اینکه مسلمانان امروزه از معارف اهل بیت(علیهم السلام) غافل شده‌اند، تصریح کرد: یکی از راهکارهای برون رفت از این غفلت، تبیین مبانی انقلاب اسلامی در قالب‌هایی است که امروزه رهبر معظم انقلاب برای جهانیان معرفی کرده‌اند؛ ایشان تکلیف و وظیفه شرعی حوزه‌های علمیه را تبیین دیدگاه‌های اهل بیت(علیهم السلام) عنوان می‌کنند.
وی مقاومت را از دیگر وظایف طلاب سراسر جهان عنوان کرد و گفت: شرایط کنونی جامعه، رسالت روحانیون را سنگین‌تر کرده است و شما می‌توانید این حرکت را به جهان معرفی کنید.
معاون پژوهشی مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) ادامه داد: دشمن شناسی از دیگر موضوعات این بیانیه است که بسیار باید مورد توجه قرار گیرد چرا که دشمنان اسلام تمام تلاش خود را بر این گذاشته‌اند تا پرچم اسلام را پایین بیاورند و حرکت‌های اسلامی را کم رنگ جلوه دهند؛ اما تاکنون نتوانسته‌اند به اسلام ضربه‌ای وارد کنند.
وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست تبیین، تحلیل و طراحی مدل‌های کارآمد برای پیاده‌سازی اهداف مندرج در بیانیه مقام معظم رهبری با رویکردهای تمدنی، فراملی و به فعلیت رساندن ظرفیت و استعدادهای فراوان جوانان است.
گفتنی است؛ نخستین میزگرد علمی «بیانیه گام دوم انقلاب؛ بایسته‌ها و راهکارها در عرصه بین‌الملل» ظهر امروز پنجشنبه به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و با مشارکت جامعةالمصطفی‌العالمیه برگزار ‌شد.