نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1397/12/27     ساعت:   17:27:20
بازدید:   177
 
 
اولین جلسه شورای علمی گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

در واپسین روزهای سال 139۷ اولین جلسه شورای علمی گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.


حجت الاسلام سید حامد ملکوتی تبار مدیر گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی در این باره گفت: در ماه های اخیر بنیاد پژوهش‌های اسلامی اقدام به ایجاد گروه پژوهشی جدید موسوم به گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی نمود. این اقدام مهم و شایسته در پی درخواست‌های متعدد اهالی قلم و صاحب نظران و پژوهشگران بود که خواستار همکاری و مشارکت بنیاد در خلق آثار تألیفی در حوزه مهمی همچون انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی بودند.

وی افزود: تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص الگوی اسلامی -  ایرانی پیشرفت و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر اهمیت و ضرورت موضوع افزود. مقام عظمای ولایت، دستگاه‌ها و مراکز علمی نخبگان و صاحب نظران را به بررسی ابعاد سند الگوی اسلامی -  ایرانی پیشرفت فراخواندند. معظم له همچنین در باب تمدن سازی نوین اسلامی فرمودند: خط کلی نظام اسلامی، رسیدن به تمدن اسلامی است. البته تمدن اسلامی به صورت کامل در دوران ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا فداه است. در دوران ظهور، تمدن حقیقی اسلامی و دنیای حقیقی اسلامی به وجود خواهد آمد و برای ایجاد تمدن اسلامی دو عنصر اساسی لازم است یکی تولید فکر و یکی هم پرورش انسان.

حجت الاسلام ملکوتی تبار تصریح کرد: در این راستا گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس شکل ‌گرفت و کار خود را در حوزه خلق آثار علمی و پژوهشی مرتبط با انقلاب شکوهمند اسلامی و تمدن نوین اسلامی آغاز نمود.

مدیر گروه پژوهشی انقلاب و تمدن نوین اسلامی گفت: جا دارد از همه دست‌اندرکاران به خصوص تولیت معظم این آستان، حضرت آیت الله رئیسی و جناب آقای دکتر مرویان حسینی مدیرعامل محترم بنیاد پژوهش‌های اسلامی تشکر کنم که با عزم و همت و دوراندیشی خود تصمیم به ایجاد این گروه گرفتند.

حجت الاسلام ملکوتی تبار در خاتمه اظهار داشت: بلافاصله پس از اعلام موجودیت گروه پژوهشی انقلاب، اعضای شورای علمی آن انتخاب و تعیین گردید و اولین جلسه آن روز سه شنبه ۲۸ اسفند سال جاری با حضور جناب آقای دکتر مرویان حسینی مدیرعامل محترم بنیاد، آقای دکتر جلائیان معاون محترم پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد و تمامی اعضای شورای علمی برگزار خواهد شد.