نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/01/24     ساعت:   15:27:20
بازدید:   138
 
 
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: 97 اثر چاپ نخست به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی در سال گذشته منتشر شد.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در سال گذشته 97 اثر چاپ نخست به همت این مرکز منتشر و روانه بازار نشر شده است.


حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی با اشاره به فعالیت‌های این مرکز در سال گذشته و گزارشی از فعالیت‌های پیش روی این مرکز اظهار کرد: در سال 97 تعداد آثار چاپ نخست بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در مقایسه با سال‌های گذشته با تعاملات و مجاهدت‌های گروه‌های پژوهشی افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه گروه‌های پژوهشی، مغز افزار بنیاد است، ابراز کرد: کار اصلی این مرکز پژوهشی در گروه‌ها انجام می‌شود و مدیران گروه‌ها، محور اصلی فعالیت‌های گروه و تعیین کننده بوده و بایستی سامان‌دهنده و پاسخگو باشند.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی افزود: با تشکیل معاونت علمی در آستان قدس رضوی فعالیت مجموعه‌های آستان قدس رضوی بیش از گذشته زیر نظر بوده و انتظارات و مطالبات نیز افزایش یافته است؛ بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز از این قاعده مستثنی نیست و مطالبات و انتظارات از این مجموعه بیش از گذشته است.

وی ادامه داد: ما نیز برای پاسخگویی به این انتظارات و تأمین خواسته‌ها باید در حد ظرفیت‌هایمان پاسخگو باشیم؛ لازمه این پاسخگویی پویایی، انسجام، محدود نشدن به پروژه‎های گذشته، ثبت سوابق و مراقبت در فرایندها، تقویت توان و ارائه برنامه‌ای دقیق است که همه این کارها بر عهده مدیران گروه‌هاست.

حجت‌الاسلام مرویان حسینی افزود: باید بیش از پیش به آموزش‌های تخصصی، تألیفات، نظریات، شبهات و منشورات جدید توجه کنیم و به منظور پاسخگویی هر چه بهتر می‌بایست گردونه پر شتاب و جذابی را طراحی کنیم.

وی خاطر نشان کرد: باید ویژگی‌ها و شایستگی‌های آثار منتشر شده بنیاد به نویسندگان و استادان معرفی و در آغاز شکل گیری طرح، در آستانه چاپ آثار و پس از آن، جلسات نقد برگزار و نقاط ضعف و قوت آن اثر مطرح شود.