نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/01/25     ساعت:   08:41:46
بازدید:   114
 
 
معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی: برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب یکی از راه‌های عرضه آثار به مخاطبان است.

حجت‌الاسلام دکتر علی جلائیان گفت: یکی از فعالیت‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب است که این مهم از راه‌های مهم عرضه آثار به مخاطبان به شمار می‌رود.


حجت‌الاسلام دکتر علی جلائیان اکبرنیا، معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نشستی که با حضور جمعی از مدیران گروه‌های بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: رسالت این مرکز فراهم آوردن غذای فکری است که عرضه آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با ارائه چند پیشنهاد به روش‌های عرضه آثار منتشر شده بنیاد اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار بنیاد در مدارس حوزه علمیه یکی از راه‌های عرضه آثار این مرکز است و  یکی از فواید بررسی نقد کتاب اطلاع از نشر اثر و دیگری افزایش فروش آثار است.

جلائیان برگزاری نمایشگاه در مدارس با تخفیف فروش را یکی راه‌های عرضه آثار دانست و خاطر نشان کرد: معرفی کتاب از طریق ایمیل به استادان حوزه و دانشگاه در رشته‌های مرتبط، معرفی بخشی از کتاب از طریق ایمیل و جذب مخاطبان و بهره‌مندی از فضای مجازی  نیز راه دیگری برای عرضه آثار است.

وی همچنین افزود: عرضه کتاب به صورت‌های مختلف می‌تواند صورت گیرد که یکی از آنها، چاپ کتاب‌ها به صورت کتابچه است. تجربه نشان داده است که فروش و عرضه این کتابچه‌ها به مراتب از کتاب‌های با حجم بالا بیشتر است.

معاون پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در ادامه اظهار کرد: تبدیل کتاب‌ها به مقاله مجله‌ای و روزنامه‌ای، معرفی اثر در صدا و سیما، تهیه فهرست‌های گوناگون از کتاب‌ها و عرضه آن به مخاطبان، بازدید از بنیاد و فروشگاه این مرکز و معرفی کتاب‌ها در روزنامه‌ها از دیگر صورت‌های عرضه آثار است.