نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/02/18     ساعت:   22:31:20
بازدید:   171
 
 
دیدار مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی و برخی مدیران و کارکنان این مرکز با حجت الاسلام علی اکبر الهی خراسانی اولین مدیر عامل بنیاد

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی و برخی مدیران و کارکنان این مرکز با حجت الاسلام علی اکبر الهی خراسانی اولین مدیر عامل بنیاد دیدار و گفت و گو کردند.


حجت الاسلام دکتر مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی به همراه حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار مدیرعامل پیشین بنیاد و مدیر گروه فقه و اصول به همراه جمعی از مدیران و پژوهشگران و کارکنان این مرکز با حجت الاسلام علی اکبر الهی خراسانی اولین مدیر عامل بنیاد دیدار و گفت و گو کردند.

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی گفت: زحمات حجت الاسلام الهی خراسانی اولین مدیرعامل بنیاد که بالغ بر سی سال در به ثمر نشستن این مرکز علمی تلاش کردند، بر کسی پوشیده نیست و وجود این استادان بزرگ همواره مورد افتخار بنیاد و پژوهشگران آن بوده است.

دکتر سید محمود مرویان حسینی با اشاره به حضور بنیاد در نمایشگاه‌های کتاب اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی حضوری موفق در دو نمایشگاه بین المللی کتاب کربلا و تهران داشت و توانست بیشتر آثار ارسالی به این دو نمایشگاه را به فروش برساند.

وی با اشاره به اینکه آثار بنیاد در بین علما و دانشمندان جهان اسلام از اهمیت و استقبال ویژه‌ای برخوردار است، گفت: امسال در دو بخش عربی و ناشران عمومی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بنیاد دو غرفه مجزا برپا کرده بود که خوشبختانه آثار این مرکز با فروش فوق العاده‌ای همراه بود.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ادامه داد: در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کربلا نیز، این مرکز به عنوان تنها ناشر ایرانی شرکت داشت و خوشبختانه صد در صد آثار ارسالی فروش شد و حضور موفق بنیاد از سوی برگزار کنندگان این نمایشگاه مورد تقدیر قرار گرفت.

مرویان حسینی همچنین خاطر نشان کرد: برای حضور در نمایشگاه قرآن و عترت تهران نیز، از سوی معاونت قرآن وزارت ارشاد از بنیاد پژوهش‌های اسلامی دعوت به عمل آمده است و نمایندگی بنیاد در قم پیگیر برپایی غرفه و عرضه آثار این مرکز خواهد بود.

وی افزود: در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد نیز که همزمان با ماه مبارک رمضان برپا می‌شود، بنیاد حضوری فعال خواهد داشت و تجربه نشان داده است که هر جا آثار این مرکز ارائه می‌شود،  با استقبال چشمگیری از سوی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی به ویژه در حوزه علوم اسلامی مواجه می‌شود.

حجت الاسلام علی اکبر الهی خراسانی نیز در بخشی از این دیدار با اشاره به ایام حضور خود در این مرکز، گفت: خداوند را شاکرم که در مدتی که لباس خدمت به آستان مقدس رضوی بر تن داشتم، با کمک دوستان توانستیم کارهای مثبتی انجام دهیم و آثار فاخری در این مرکز علمی پژوهشی پدید آمد.

وی افزود: امروز نیز شاهد رشد و بالندگی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی هستیم و این حاصل تلاش‌های مدیران و پژوهشگران مرکز است.