نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/02/22     ساعت:   09:12:34
بازدید:   291
 
 
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نمایشگاه‌های قرآن و عترت مشهد و تهران حضور می‌یابد.

مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از حضور بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نمایشگاه‌های قرآن و عترت مشهد و تهران خبر داد.


میثم محتاجی مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از حضور بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نمایشگاه‌های قرآن و عترت مشهد و تهران خبر داد.

وی با اشاره به حضور موفق بنیاد پژوهش‌های اسلامی در نمایشگاه قرآن و عترت در سال‌های گذشته، گفت: نمایشگاه قرآن و عترت هر سال در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود؛ سال گذشته بنیاد پژوهش‌های اسلامی ضمن برپایی غرفه‌ای در محل مصلی امام خمینی(رحمة الله علیه) در نمایشگاه قرآن و عترت تهران حاضر شد.

محتاجی افزود: کلیه تدارکات و راه اندازی غرفه توسط نمایندگی قم بنیاد پژوهش‌های اسلامی انجام گرفت و در روزهای برگزاری نمایشگاه نیز چند نشست تخصصی با حضور استادان دانشگاه برگزار شد.

مسئول روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی اظهار داشت: کار حاشیه ای که در این نمایشگاه صورت گرفت، این بود که مجموعه آثاری را که در مورد عترت توسط ناشران در سال‌های مختلف به چاپ رسیده است، از نظر کتاب‌شناسی جمع آوری کردیم و ماکتی تهیه کردیم که در نمایشگاه ارائه شود و در همین راستا، چیزی حدود ۱۵۰۰ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(علیه السلام) و در مورد امام هادی و امام جواد (علیهما السلام) هر کدام ۳۰۰ عنوان کتاب شناسایی شده و در قالب جزواتی در معرض علاقه‌مندان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: نشست تخصصی با موضوعیت جایگاه قرآن و عترت در چشم انداز علمی آستان قدس در روز ششم نمایشگاه کتاب برگزار شد و چند رونمایی از منشورات تازه بنیاد صورت گرفت.

محتاجی درباره حضور بنیاد پژوهش‌های اسلامی در بیست و هفتمین نمایشگاه قرآن و عترت تهران نیز گفت: امسال نیز با حدود 250 عنوان از آثار مرتبط با مطالعات قرآنی و اهل بیت (علیهم السلام) در نمایشگاه حضور یافته‌ایم و مطابق سال گذشته مسئولیت غرفه بر عهده نمایندگی بنیاد در قم است.

وی همچنین اظهار داشت: در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد نیز بنیاد حضوری فعال خواهد داشت و همکاران ما در حال تدارک غرفه هستند. 

میثم محتاجی در پایان گفت: در هر دو نمایشگاه در فضای مجموعه مؤسسات آستان قدس رضوی شرکت کرده‌ایم و این خود نشان از تعامل و همکاری بنیاد با دیگر نهادهای این آستان مقدس دارد.