نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/03/20     ساعت:   09:02:21
بازدید:   134
 
 
دیدار مدیر پژوهشکده الذریة النبویة انساب نبوی(صلی الله علیه و آله و سلم) با مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

مدیران دو مرکز علمی پژوهشکده الذریة النبویة انساب نبوی(صلی الله علیه و آله و سلم) و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.


مدیران دو مرکز علمی پژوهشکده الذریة النبویة انساب نبوی(صلی الله علیه و آله و سلم) و بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با یکدیگر دیدار و گفت و گو کردند.

این دیدار با حضور آیت الله سیدمنذر حکیم مدیر پژوهشکده الذریة النبویة انساب نبوی(صلی الله علیه و آله و سلم)، حجت الاسلام دکتر سید محمود مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام علی جلائیان اکبرنیا معاون پژوهشی و استاد غلامرضا جلالی مدیر گروه سادات و مفاخر اسلامی بنیاد برگزار شد و طی آن ابعاد گوناگون همکاری‌های علمی این دو مؤسسه مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است بخشی از فعالیت‌­های بنیاد پژوهش­‌های اسلامی آستان قدس رضوی در زمینه سادا‌ت­‌پژوهی و مزارشناسی، برگزاری نشست­‌ها و همایش­‌های تخصصی در این موضوع است که بیشتر  با همکاری مراکز مرتبط با این موضوع در سطح کشور و منطقه صورت می­‌گیرد.

از جمله می‌­توان به برگزاری نشست تخصصی نقش تمدنی سادات با همکاری پژوهشکده الذریة النبویه قم و کنگره ملی امامزاده غیاث‌­الدین محمد با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه در سال گذشته اشاره کرد.

در ادامه این همکاری­‌ها، همایش «مطالعات اجتماعی ـ فرهنگی سادات» با مشارکت بنیاد پژوهش­‌های اسلامی و پژوهشکده الذریة النبویه در 30 خرداد سال جاری برگزار می‌­شود.

این همایش با هدف تبیین نقش و جایگاه تمدنی سادات در جوامع اسلامی برگزار می­‌شود. در مقالات فراهم آمده و سخنرانی صاحب­نظران در این همایش، نقش اجتماعی سادات در ایران و سرزمین‌­های پیرامونی، در عرصه‌­های  فرهنگی، سیاسی و علمی در قالب خاندان‌ها، شخصیت­‌های برجسته و مزارات مورد کند و کاو و گفت و گو قرار خواهد گرفت.