نویسنده:   میثم محتاجی     تاریخ نگارش:   1398/04/10     ساعت:   17:37:06
بازدید:   190
 
 
حجت‌الاسلام رضا غلامی: بنیاد پژوهش‌های اسلامی در امر احیای آثار معتبر اسلامی موفق عمل کرده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در احیای آثار معتبر اسلامی و علوم قرآنی آثار متعددی با موفقیت تولید کرده است.


حجت الاسلام رضا غلامی رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یک مجموعه موجه و معتبر کشوری محسوب می‌شود، اظهار کرد: این بنیاد با توجه به انتسابش به حضرت رضا(علیه السلام)، شرایط را حتی را برای ارتباط‌گیری و همکاری میان اساتید، محققان و دانش‌پژوهان فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با توجه به 37 سال تجربه در حوزه علوم دینی- اسلامی و قرآنی باید اکنون یک برنامه جدید با توجه به شرایط کنونی جامعه برای یک حرکت منسجم‌تر، هماهنگ‌تر و هوشمندانه‌تر تدوین کند، گفت: اکنون در کشور مسائل فراوان ولی امکانات محدود است؛ بنابراین توصیه به بنیاد پژوهش‌های اسلامی تعیین نقاط قوت و تمرکز بر روی آن نقاط است.

رئیس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به اینکه بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در حوزه علوم اسلامی در دو رشته احیای آثار معتبر اسلامی و علوم قرآنی طی این 37 سال بسیار موفق عمل کرده است، افزود: این دو رشته به عنوان مرجع باید کماکان با قدرت ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام غلامی خاطر نشان کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مبحث علوم انسانی-اسلامی با رویکرد تمدنی را جدی بگیرد و 5 الی 6 رشته اصلی علوم انسانی را همچون روانشناسی اسلامی و علوم سیاسی- اسلامی مبنا قرار دهند و در این راستا تحقیق و پژوهش کنند.