نویسنده:   جواد علائی     تاریخ نگارش:   1398/04/31     ساعت:   16:37:04
بازدید:   173
 
 
بازدید حضرت آیت الله العظمی سبحانی از بنیاد پژوهشهای اسلامی

حضرت آیت‌الله العظمى سبحانی از مراجع عظام تقلید و از جمله دانشوران عرصه‌های متنوع علوم اسلامی همچون: فقه، کلام و تفسیر، در اولین فرصت حضور پربرکتشان در مشهد مقدس، از بنیاد پژوهشهای اسلامی بازدید کردند.


بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از دیرباز میزبان پاسبانان حریم اسلام، امامت و ولایت بوده است. همه ساله تعداد قابل توجهی از اندیشمندان اسلامی از این نهاد علمی پژوهشی دیدار کرده و این بنیاد را از رهنمودهای ارزشمند و عالمانه خویش بهره‌مند می‌سازند.

حضرت آیت‌الله العظمى سبحانی،‌ از مراجع عظام تقلید و از جمله دانشوران عرصه‌های متنوع علوم اسلامی همچون: فقه، کلام و تفسیر، در اولین فرصت حضور پربرکتشان در مشهد مقدس، از بنیاد پژوهشهای اسلامی بازدید کردند.

 در این جلسه كه با حضور مدیران گروه‌های پژوهشی و جمعی از محققان بنیاد پژوهشهای اسلامی در محضر معظم‌له و در محل نمایشگاه دائمی آثار بنیاد برگزار شد، پس از قرائت کلام الله مجید، حجت‌الاسلام دکتر مرویان حسینی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بنیاد پژوهشهای اسلامی، از تلاش این مرکز برای انتشار آثار سید مرتضی علم الهدی (ره) خبر داده و اشاره کرد: بیش از پنجاه اثر از سید مرتضی و کتاب‌هایی که در مورد آثار و زندگی ایشان تحریر شده است، به زودی به زیور طبع آراسته و عرضه خواهد شد.

پس از سخنان مدیرعامل بنیاد پژوهشهای اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی به ایراد سخن پرداختند. معظم‌له در ابتدا با اشاره به آیه شریفه )إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُبِينًا لِيَغْفِرَ لَكَ اللَّهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَمَا تَأَخَّرَ وَيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَيَهْدِيَكَ صِرَاطًا مُسْتَقِيمًا (فتح مكه را سبب تقويت اسلام و توقف توهين‌ها و افترائات دشمنان به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دانستند و اظهار داشتند: چاپ آثار علمای اصیل شیعه، اثری مشابه برای دفع شبهات بدخواهان، خواهد داشت و نشر آثار سید مرتضی و کتاب «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر بلاغته» و «النص الخالد لم و لن یحرف ابدا» و کتاب‌هایی ازین دست سبب دفع حملات بدخواهان به عالم اسلام می‌شود. حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی در ادامه افزودند: مؤسسات اسلامی باید با آگاهی از فعالیت‌های یکدیگر از موازی‌کاری پرهیز نمایند و در پایان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های علمی بنیاد پژوهشهای اسلامی، به پژوهشگران توصیه کردند که باید تلاش مضاعفی برای دفاع از اسلام و شیعه صورت پذیرد.