نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/05/26     ساعت:   18:50:00
بازدید:   225
 
 
جشن میلاد امام هادی(ع) با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری؛در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد

همزمان با میلاد با سعادت دهمین امام شیعیان حضرت علی النقی الهادی(ع) جشنی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه برگزار شد.


حجت الاسلام مهدی شریعتی‌تبار مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی در ابتدای این جلسه به تبیین شخصیت و ویژگیهای فردی و اخلاقی امام هادی(ع) پرداخت و گفت: پيشوايان معصوم(ع) انسانهاي کامل و برگزيده‌اي هستند که خداوند آنان را به عنوان مشعل‌هاي فروزان هدايت جامعه بشري و الگوهاي رفتاري حق پويان و خداجويان، تعيين کرده است.
وی تصریح کرد: پيشواي دهم(ع) پيشتاز در دانش و تقوا و کمال بودند و همچون پدران بزرگوار خود در نهايت درجه زهد و پارسايي زيستند، از تمامي جاذبه‌ها و لذت‌های مادي کناره گرفتند و اطاعت خدا را بر همه چيز مقدم داشتند.
این پژوهشگر یکی از دیگر ویژگی‌های برجسته اخلاقی امام هادی(ع)، را ساده‌زیستی و دوری از دنیا دانست و افزود: بخشندگی از دیگر صفاتی است که با خون و گوشت اهل بیت(ع) آمیخته است. آنان همواره با بخشش‌های خود، دیگران را به شگفتی وا می‌داشتند و گاه آن قدر می بخشیدند که رفتارشان در شمار معجزه به شمار می‌آمد.
وی با بیان اینکه یکی از محورهای اساسی و از بزرگترین پشتوانه‌های امامت، دانش امام است که بر اساس آن بشریت از نابودی رهایی می‌یابد، ادامه داد: شخصیت علمی امام هادی(ع) از همان دوران کودکی و پیش از امامت ایشان شکل گرفته بود. مناظره های علمی، پاسخ گویی به شبهه های اعتقادی و تربیت شاگردان برجسته نمونه‌های برجسته ای از جایگاه والای علمی امام هادی(ع) است.
گفتنی است: نماز عصر به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه برگزار شد و خانی زاد مداح و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به مداحی و منقبت امام هادی(ع) پرداخت.