نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/05/27     ساعت:   10:43:24
بازدید:   207
 
 
دهمین جلسه شورای علمی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی برگزار شد

در این جلسه که با حضور جمعی از اعضاء شورای علمی گروه انقلاب و تمدن نوین اسلامی تشکیل گردید، تعدادی از پروژه‌های تحقیقاتی موردبررسی قرار گرفت.


در این نشست از شورای علمی این گروه، اعضای این جلسه در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در خصوص طرح «بازخوانی اسناد و مدارک تاریخ شفاهی آستان قدس رضوی»، با یکدیگر به تبادل‌نظر پرداختند؛ طرح مذکور، با محوریت انقلاب اسلامی و مردم مشهد است که از سوی خانه تاریخی مشهد، پیشنهادشده است.
طرح‌های دیگری که در این جلسه از شورا مورد تحلیل و بررسی قرار گرفتند،«مبانی قرآنی گفتمان مقاومت»، برگزاری «کرسی‌های ترویجی به میزبانی بنیاد پژوهش‌های اسلامی»، «اکتشاف سند راهبردی اربعین» که موضوعات آیین معنوی سیاسی اربعین را برای سال 98 رصد می‌کند و ... بودند.
همچنین طرح «کتاب‌شناسی توصیفی انقلاب اسلامی»،«کتاب‌شناسی توصیفی تمدن نوین اسلامی در دو مرحله قبل و بعد از انقلاب»، « 50 سال حیات علمی با قرآن» دربردارنده زندگینامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی»، «دیده‌ها و شنیده‌ها» شامل مصاحبه با علما و بزرگانی که در انقلاب نقش داشتند و تاکنون یادی از آنان نشده است، از دیگر طرح‌هایی بئدند که در این جلسه به آن ها پرداخته شد. این جلسه، با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی الهی خراسانی، عضو هیئت‌‌‌مدیره بنیاد پژوهش‌های اسلامی، برگزار شد.