نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/06/11     ساعت:   10:33:01
بازدید:   107
 
 
به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی نشست تخصصی وقف و نذر در آستان قدس رضوی برگزار می شود

مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اینکه آستان قدس رضوی بهره مند از ظرفیت عظیم موقوفات و نذورات و در واقع بزرگترین سازمان مردم نهاد است در نظر داریم نشست تخصصی در رابطه با بررسی مسایل پژوهشی پیرامون موضوع وقف و نذر برگزار کنیم.


حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی افزود: این نشست روز سه شنبه ۱۲ شهریور در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می شود که ذیل این برنامه سه کمیسیون و یک نشست تخصصی تشکیل و اندیشمندان، اساتید و نخبه گان علمی حیطه وقف و نذر، شخصیت های علمی و حقوقی این حوزه به بحث و تبادل نظر می پردازند.
وی تصریح کرد: تبیین مسایلی با موضوع وقف و مدیریت آن از منظر فقه و حقوق، بهره وری وقف و وقف های نوین، وقف و نذر در فرهنگ رضوی از جمله موضوعات این نشست تخصصی به شمار می آید.

مرویان در ادامه افزود:طبعا این فهرست مسائل پژوهشی،محور تعاملات پژوهشی آینده در آستان قدس را سامان خواهد داد.تدوین پایان نامه ها و رساله های دانشگاهی،برگزاری نشست های علمی با صاحبنظران و انجام پژوهشهای مورد نیاز مبتنی بر مساله شناسی خواهد بود که با دست اندرکاران و کارشناسان بخشهای مختلف آستان قدس رضوی فراهم می شود.