نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/06/16     ساعت:   14:31:28
بازدید:   251
 
 
حجت الاسلام و المسلمین محمد علی ملکی : افرادی که در برابر باطل سکوت میکنند در دسته باطل قرار خواهند گرفت

حجت الاسلام محمد علی ملکی، پژوهشگر بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در ششمین جلسه از ویژه برنامه دهه اول محرم با عنوان «صلای عزا» که به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به موضوع حق و باطل پرداخت.


حجت الاسلام محمد علی ملکی، پژوهشگر بنیاد پژوهشهای اسلامی در ششمین جلسه از ویژه برنامه دهه اول محرم با عنوان «صلای عزا» که به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد گفت: موضوع حق و باطل از گذشته های دور وجود داشته و انسان ها در اعصار مختلف از زمان هابیل و قابیل تا واقعه کربلا و همچنین بعد از آن، مبتلا به آن هستند.

ملکی افزود: در رابطه با موضوع حق و باطل انسان ها تنها به دو دسته طرفداران حق و دیگری باطل تقسیم میشوند؛ وی به روایتی از امام حسین (ع) خطاب به حر و سپاهش اشاره کرد و گفت: بر اساس این روایت که در آن حضرت می فرمایند: آنان که باطل را میبینند و سکوت را انتخاب میکنند خداوند آنان را به جایی که طرفداران باطل را میفرستد خواهد فرستاد،  افرادی که در برابر باطل سکوت میکنند در دسته باطل قرار خواهند گرفت و دسته سومی تحت عنوان افراد بی طرف، در اسلام وجود ندارد .

وی در ادامه در جواب این سوال که آیا امام حسین (ع) در مقابل شخص یزید لعنت الله علیه قیام کرد یا خیر پاسخ داد : هدف امام از قیام شخص یزید نبود و به دنبال حاکمیت حق بر باطل بودند . این پژوهشگر هدف از دشمنی های دشمنان جمهوری اسلامی را نابودی تشیع دانست نه فقط نابودی کشور جمهوری اسلامی ایران.