نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/07/11     ساعت:   19:00:09
بازدید:   209
 
 
امام‌جمعه اشنویه و مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت: حضور میلیونی زائران اربعین تهدیدی برای استکبار جهانی است

امام‌جمعه اشنویه و مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت در همایش «اربعین نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی به امام حسین (ع)» حضور یافته و سخنرانی کرد.


 

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، ماموستا سید مصطفی خاتمی با اشاره به چشم‌داشت دولت‌های غربی به خلیج‌فارس و رفت‌وآمد ناوگان‌های آن‌ها در این منطقه و زمینه‌سازی برای جنگ‌افروزی گفت: آنچه مسلم است علی‌رغم رزمایش‌ها و صف‌بندی‌های بسیار دشمنان، راهپیمایی اربعین و حضور جمعیت میلیونی انسان‌های آزاده در آن تهدیدی برای دولت‌های غربی با داشتن تسلیحات جنگی بسیار است.

وی بابیان اینکه در طول تاریخ از زمان پیدایش بشر دو جبهه حق و باطل و دو جبهه طبیعت‌گرا و فطرت گرا مقابل هم ایستاده‌اند، تصریح کرد: جبهه مادی‌گرا در مقابل جبهه فطرت گرا روزگاری محو خواهد شد.

خاتمی، جهاد امام حسین (ع) را جبهه فطرت گرا عنوان کرد و افزود: روزی پیامبر (ص) را ابتر خطاب می‌کردند و امروز می‌بینیم قاعده بر آن است تا بعد از ۱۳۰۰ سال برای یکی از فرزندان ایشان حج به‌نوعی دیگر در اربعین تعبیر شود.

وی با اشاره به شیطنت‌های دول غربی در ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت گفت: امام حسین (ع) مافوق سنت و شیعه است و متعلق به همه جامعه بشری است و یزیدی که با توطئه قصد دارند به اهل سنت نسبت دهند حتی به اسلام هم تعلق ندارد.

ماموستا سید مصطفی خاتمی گفت: خواستند صدای معنویات را در نطفه خفه کنند، اما نتیجه عکس بود و امروز مرقد امام حسین (ع) نزد مسلمان و غیرمسلمان و همه ادیان سماوی و همه ملحدین و سکولارها شناخته‌شده است، درحالی‌که کسی از مدفن یزید اطلاع ندارد.

 وی ادامه داد: مرقد امام حسین (ع) امروز زیارتگاه میلیون‌ها عاشق است، درحالی‌که قبر یزید به مزبله تاریخ مبدل شده و تاریخ نشان داد که جبهه رحمانی در مقابل جبهه شیطانی به پیروزی می‌رسد.

همچنین وی هیهات منا الذله امام حسین (ع) را صلاحی برای مقابله ایشان با طاغوت عنوان کرد و افزود: ایشان با شعار خود ثابت کردند حق از طاغوت بیزار است و این شعار برای همه دنیا و دنیای کنونی بسیار آموزنده است. امام‌جمعه اشنویه و مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت تصریح کرد: هیهات منا الذله درسی برای آزادگان جهان است و اگر استکبار می‌خواهد با تمجید و تعریف و تهدید با جنگی در خلیج‌فارس ما را تهدید کند، مسلمانان با حضور میلیونی خود برکنار ضریح امام حسین (ع) تهدیدی برای همه استکبار جهانی خواهند بود و ما به آن می‌بالیم و آن‌ها روزی سقوط خواهند کرد و شکست جبهه باطل در مقابل حق تحقق خواهد یافت.