نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/07/11     ساعت:   19:29:04
بازدید:   276
 
 
در همایش «اربعین؛ نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی به امام حسین(ع)» مطرح شد: روحانیون استان خراسان رضوی به پیاده‌روی اربعین حسینی اعزام می‌شوند

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان خراسان رضوی از خدمات تبلیغی روحانیون در ایام اربعین خبر داد. همچنین در همایش اربعین؛ نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی به امام حسین(ع) از نرم افزار «همسفر اربعین» که دستیار فناورانه مبلغان در تبلیغ اربعینی آن ها خواهد بود، رونمایی شد.


 

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین احمری، ظهر امروز در همایش اربعین نماد محبت ادیان الهی و مذاهب اسلامی که در تالار بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی به همت آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: 200 روحانی از استان خراسان رضوی برای راهپیمایی اربعین اعزام می‌شوند که در 90 موکب این استان مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: این روحانیون در قالب کاروان‌های روحانی موکب‌های خراسان رضوی در طول مسیر و در مساجد، حسینیه‌ها، حرم‌های اهل‌بیت (ع) برای اقامه نماز و پرسش و پاسخ دینی در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند که اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ازجمله سخنرانی و مراسم ادعیه از دیگر برنامه‌های این کاروان‌ها است.

احمری افزود: برای ارائه برنامه‌های دینی و فرهنگی نیز در مرزها قرارگاهی و مسیر نجف تا کربلا روحانیون برای پاسخگویی به سؤالات زائران و اقامه نماز جماعت نیز مستقر خواهند شد.

در این همایش نرم‌افزار «همسفر اربعین» نیز رونمایی شد که معاون تبلیغ حوزه علمیه خراسان در خصوص این نرم‌افزار گفت: نرم‌افزار «همسفر اربعین» یک نرم‌افزار کاربردی است و شامل محتوایی ازجمله معارف حسینی برگرفته از چهل حدیث از امام حسین (ع)، آداب زیارت، ادعیه و اعمال، امام حسین (ع) از دیدگاه اندیشمندان، احکام موردنیاز زائران و مبلغان، آشنایی با اماکن مذهبی، پادکست، مداحی، سخنرانی، داستان‌های مذهبی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید ایزدی افزود: ارائه توصیه‌های پزشکی، بیان روش‌های تبلیغ، سخن نگاشت، کلمات گهربار مقام معظم رهبری با 4 زبان مختلف در باب پیاده‌رویی اربعین حسینی از دیگر محتوای این نرم‌افزار است.

وی افزود: این نرم‌افزار هم به مبلغان دینی کمک می‌کند که در محیط‌های مختلف از تکنولوژی روز جهت تبلیغ معارف اسلامی و آشنایی عموم مردم با احکام دینی استفاده کنند.