نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/08/09     ساعت:   11:40:17
بازدید:   235
 
 
در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد، ۴۱۲ عنوان کتاب در قالب دو هزار و ۵۰۰ مجلد ارائه می شود

به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی انجام می شود، ارائه ۴۱۲ عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد


بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در غرفه ای به مساحت ۴۸ متر مربع آثاری با موضوعات مطالعات قرآنی، حدیث پژوهی، کلام و اندیشه اسلامی، سیره معصومین، سادات و مفاخر اسلامی، تاریخ و جغرافیای ممالک اسلامی و هنر اسلامی، فرهنگ و سیره رضوی، اخلاق و تربیت اسلامی، فقه و اصول و تازه های نشر را در معرض دید عموم قرار داده است.
از جمله آثار تازه منتشر شده این مجموعه می توان به کتاب سادات ایران سادات قم، دقایقی با قرآن که به زبان انگلیسی ترجمه شده است، امام حسین( ع) در منابع کهن، مباهله و محاسبه نفس اشاره کرد.
اولین اثر پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی با عنوان"توسعه استنباط فعل معصوم" که توسط رئیس این پژوهشکده تالیف شده است از جمله آثاری است که طی آئینی در نمایشگاه کتاب رونمایی می شود و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
برگزاری مراسم جشن امضاء برای دو اثر برگزیده شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با عنوان" متولیان و نائب التولیه های آستان قدس رضوی" و همچنین یک جلد از کتاب های سادات ایران که متعلق به سادات خراسان بزرگ است از دیگر برنامه های این مجموعه در این رویداد فرهنگی است.
ارایه بن های خرید با تخفیف ۴۵ درصد برای افرادی چون هیات های علمی گروه های پژوهشی، اساتید نخبه و دانشجویان نخبه حوزه های علمیه از دیگر خدمات قابل ارائه در این نمایشگاه است.
یادآور می شود، غرفه بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در سالن فردوسی، راهروی دوم از ورودی ۸ واقع شده است و تا ۱۵ آبان ماه به ارائه خدمات می پردازد.