نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/08/11     ساعت:   16:18:01
بازدید:   116
 
 
هفدهمین نشست علمی از کرسی های ترویجی بنیاد پژوهش هاس اسلامی با موضوع تثلیث در مجادلات مسیحیان و مسلمانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، هفدهمین نشست علمی از کرسی های ترویجی بنیاد پژوهش ها و چهارمین نشست کلام و اندیشه اسلامی با موضوع تثلیث در مجادلات مسیحیان و مسلمانان برگزار شد.


در این نشست که با حضور دکتر علی اشرف قمی؛ دانشیار دانشگاه فردوسی و مدیر گروه رشته ادیان و عرفان تطبیقی در دانشگاه و عضو شورای علمی کلام و اندیشه اسلامی و همچنین حجت الاسلام دکتر سید علی طالقانی استادیار دانشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و عضو شورای علمی گروه کلام و اندیشه بنیاد پژوهش های اسلامی برگزار شد، دکتر ولی عبدی؛ استادیار دانشگاه فردوسی و مولف اثر «تثلیث در مجادلات مسیحیان و مسلمانان» به معرفی این کتاب پرداخت.
دکتر عبدی در دو راستای اصلی بحث تثلیث در میان مسیحیان و تحولی که این آموزه داشته است، با بررسی صورت گرفته از هر آن چه که در خصوص تثلیث در انجیل های رسمی و غیر رسمی ارائه شده، هر آن چه که در دوره بدو اسلام در منطقه عربستان مطرح بوده و مورد مفاهمه قرار گرفته است و همچنین در زمینه تثلیث و روابط فی مابین مسیحیان و مسلمانان به بیان نظرات خود در این اثر پرداخت.
آموزه تثلیث که از دیرباز در بین مسیحیان و همچنین بین مسیحیان با مسلمانان مورد مناقشه بوده است در ادامه این جلسه مورد نقد و بررسی ناقدان قرار گرفت.