نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/08/30     ساعت:   14:52:56
بازدید:   102
 
 
حجت‌الاسلام سالاری‌فر: فقه عفاف از حلقه‌های مفقوده مطالعات عفاف است

حجت الاسلام سالاری فر، دبیر علمی همایش «الگوی مفهومی عفاف جنسی» در این نشست که به همت دفتر نمایندگی بنیاد پژوهش های اسلامی در قم و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برکزار شد، سخنرانی کرد و گفت: فقه عفاف از حلقه‌های مفقوده مطالعات عفاف است.


 در ادامه همایش «الگوی مفهومی عفاف جنسی»، حجت‌الاسلام محمدرضا سالاری‌فر، دبیر علمی همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی با بیان اینکه فقه عفاف از حلقه‌های مفقوده مطالعات عفاف است، بیان کرد: عفاف از ارزش‌های مهم همه ادیان الهی است که ریشه در فطرت هر انسانی دارد. روایات اسلامی نیز عفاف را از ارزش‌های والا تلقی می‌کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز عفاف را از نقاط اقتدار نظام جمهوری اسلامی می‌دانند. در چهل سال اخیر موضوع عفاف در حجاب متمرکز شده است و یکی زمینه‌های عدم موفقیت در این حوزه به همین تمرکز برمی‌گردد. کشور از نظر علمی مدل قدرتمندی در حوزه عفاف ندارد و باید به مدل مفهومی و چیستی آن پرداخته شود.

دبیر علمی همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی اظهار کرد: نخست باید چیستی عفاف تبیین شود تا بتوانیم درخصوص اصل زندگی عفیفانه بحث کرد. فلسفه عفت جنسی، تعریف عفاف جنسی، رابطه عفاف با سایر ارزش‌ها، عفاف جنسی در ادیان مختلف و الگوی مفهومی عفاف ازجمله محورهای این همایش است.

حجت‌الاسلام سالاری‌فر با بیان اینکه فقه عفاف از حلقه‌های مفقوده مطالعات عفاف است، بیان کرد:  علاوه بر برگزارس جلسات، نشست‌ها و کرسی‌های متعدد در حاشیه این همایش ، ۶۵ مقاله  نیز به دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد ۲۱ اثر به مرحله نهایی راه یافته است