نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/10/12     ساعت:   14:38:47
بازدید:   155
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ کتاب «پروتکل‌های دانشوران صهیون» به چاپ هشتم رسید

به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی کتاب «پروتکل‌های دانشوران صهیون» برای هشتمین بار منتشر شد. به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


 

این اثر ترجمه‌ای از متن عربی کتابی با عنوان «بروتوکولات حکما صهیون» اثر محقق و مبارز پر سابقه فلسطینی «عجاج نویهض» است که در 4 بخش تنظیم‌شده است.

بخش دوم این کتاب با عنوان «پروتکل‌های دانشوران صهیون» محور اصلی این اثر است؛ سه بخش دیگر نیز درواقع مقدمه و مؤخره‌ای برای شناخت هر چه بیشتر و فهم هر چه عمیق‌تر بخش دوم است. این بخش دربردارنده 24 پروتکل یا سخنرانی است که توسط یکی از اکابر یهود و سران صهیونیسم در مجمعی متشکل از دانشمندان و مغزهای متفکر صهیونیسم ایرادشده است.

صهیونیسم چیست؟ ریشه در کجا دارد و از کجا آب می‌خورد؟ بنیان‌گذاران آن کیست‌اند؟ تاریخ آن به چه زمانی بازمی‌گردد؟ چه اهدافی را دنبال می‌کند؟ چه برنامه‌هایی برای سلطه برجهان دارد؟ تاکنون چه موفقیت‌هایی به دست آورده است؟ پروتکل‌ها به چه منظوری تدوین‌شده است؟ چگونه این برنامه سری و محرمانه صهیونیسم یا یهودیت جهانی برملا شد؟ و... پرسش‌هایی است که کتاب حاضر سعی کرده است به آن‌ها پاسخ دهد.

در اهمیت پروتکل‌های دانشوران صهیون و استقبال گسترده جهانی از آن، همین بس که به چندین زبان زنده دنیا ترجمه‌شده و تا سال 1958، 81 بار تنها به زبان انگلیسی چاپ‌شده و تا چاپ هشتادم بیش از یک‌میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است.

مطالعه دقیق پروتکل‌ها، به‌ویژه در کتاب حاضر بینش فرد را نسبت به صهیونیسم و یهودیت و سیاست جهانی به‌کلی دگرگون می‌سازد و افق تازه‌ای در برابر ذهن و دیده انسان می‌گشاید.

این اثر توسط حمیدرضا شیخی ترجمه‌شده و محمدرضا مروارید کار ویرایش آن را بر عهده شده است؛ اثر حاضر در شمارگان 300 نسخه و قطع وزیری به چاپ رسیده و در اختیار علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی قرارگرفته است.