نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/10/15     ساعت:   12:22:24
بازدید:   181
 
 
در حاشیه چهارمین پیش نشست کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میر حامد حسین لکهنویی؛ معرفی 48 اثر از آثار مشاهیر شیعه در بنیاد

48 اثر از آثار مشاهیر شیعه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی و معرفی شد. به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


در حاشیه برگزاری چهارمین پیش نشست کنگره بین‌المللی بزرگداشت علامه میر حامد حسین لکهنویی، که در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، برگزار شد، 48 اثر از آثار مشاهیر شیعه رونمایی و معرفی شد.

معرفی و عرضه چندین اثر از سید مهدی ابوظفر معروف به میرحامدحسین هندی، از سادات و علمای شیعه قرن سیزدهم در هند و آیت‌الله علامه سید دلدار علی، معروف به غفران مآب در قالب پوستر، از برنامه‌های محوری این نمایشگاه بود.

احکام عدالت علویه، سیف ناصری و برهان امامی از مرحوم مفتی پدر، علامه سید حامد لکهنو، حدیقه سلطانیه در مسائل ایمانیه، الشهاب الثاقب،  شذور العقیان فی تراجم الاعیان، اوراق الذهب، اسفار الانوار عن وقایع افضل الاسفار،  ورثه الانبیاء، آئینه حق نما، کشف الحجب و الاستار عن احوال الکتب و الاسفار و... برخی از عناوین آثار عرضه‌شده در این نمایشگاه است.

همچنین معرفی اثر 5 جلدی «عقبات الانوار» که به همت پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شده است در معرض دید بازدیدکنندگان در این نمایشگاه قرار گرفت.

این کتاب که به قلم میر حامد حسین لکهنوی نگاشته شده است، نقضی بر قسمت هفتم از کتاب «تحفه اثنا عشریة» تصنیف دهلوی  درباره شبهات گوناگون راجع به امامت علی(ع) است؛ علامه محقق میر حامد حسین از دانشمندان بزرگ کلامی در شبه‌قاره هند، در این کتاب به‌نقد و بررسی مفصل آرای دهلوی پرداخته و با براهین استدلالی و نقلی،شبهات مجال یافته را در چندین جلد بزرگ پاسخ گفته است.