نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/10/21     ساعت:   12:00:35
بازدید:   230
 
 
بنیاد پژوهش های اسلامی درگذشت آیت الله سید هاشم رسولی را به جامعه علمی تسلیت گفت

بنیاد پژوهشهای اسلامی ضمن ارج نهادن به تلاش های فراوان و مستمر ایت الله سید هاشم رسولی محلاتی در مدیریت گروه تاریخ اسلام این بنیاد،غفران و رحمت واسعه الهی را برای آن عالم مورخ و صبر واجر را برای همه بازماندگان و همکاران ایشان آرزومند است ودرگذشت وی را به همه پژوهشگران و علاقه مندان به تاریخ پر افتخار اسلام تسلیت می گوید.به گزارش اداره روابط عمومی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی...


آیت الله رسول محلاتی مدیر و محقق پر تلاش گروه تاریخ اسلام بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی بود که در طول عمر با برکتش
دستاورد های فراوانی اعم از اشراف بر کتاب هایی همچون امام باقر(ع) شکافنده دانش ها، امام سجاد(ع) جمال نیاشگران ،قیام توابین و پیش برداری زندگانی ائمه را به جامعه علمی تقدیم کرد.
سید هاشم رسولی محلاتی در هشتم اسفند سال ۱۳۰۸ متولد شد. او مسئولیت وجوهات و مسائل شرعی دفتر رهبر را بر عهده داشت و از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۲ نخستین رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بوده‌است. رسولی نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز بر عهده داشت.
رسولی محلاتی در محلات متولد شد و تحصیلات خود را در حوزهٔ علمیهٔ قم نزد استادانی چون پدرش، سیدرحمان محلاتی و مرتضی مطهری، اسداالله اصفهانی، حسینعلی منتظری، صدوقی، مجاهد تبریزی، گلپایگانی، سید روح‌الله خمینی و سید حسین طباطبایی بروجردی انجام داد. او پیش از انقلاب امامت جماعت امامزاده قاسم و تدریس در مدرسه چیذر را بر عهده داشت. وی در سال ۱۳۴۰ از طرف آیت‌الله خمینی(ره) مجاز به دریافت وجوه شرعی و تصدی در امور حسبیه شد.
آیت الله رسولی محلاتی در ۱۹ دیماه سال جاری در سن ۸۹ سالگی در تهران درگذشت.