نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/10/22     ساعت:   14:49:25
بازدید:   210
 
 
بازدید مشاور شهردار مشهد از بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی

حجت الاسلام محمد جواد نوری ضمن بازدید از بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با فعالیت های این مجموعه آشنا شد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی...


حجت الاسلام محمد جواد نوری مشاور شهردار مشهد ، ضمن حضور در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی طی نشستی که با حضور جمعی از پژوهشگران بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، با فعالیت های مختلف پژوهشی این مرکز بویژه گروه فرهنگ و سیره رضوی آشنا شد.
وی ابراز کرد:من از کودکی با فرهنگ مردم مشهد آشنا بودم، اما به این نتیجه رسیدم که متاسفانه ظاهر این شهر رنگ و بوی امام رضایی ندارد؛کاسب، راننده تاکسی، ساکنین این شهر باید با سایر شهرها متفاوت باشد و همه چیز امام رضایی باشد.
حجت الاسلام نوری ادامه داد: آستان قدس رضوی کل شهر را در بر می گیرد؛ شهر مشهد خانه امام رضا(ع) است و اهل مشهد خانواده امام رضا(ع) هستند. مردم مشهد باید خود را هم خانه و خانواده امام رضا(ع) بدانند.
وی افزود: در این شهر هر کس هر چه از خدا می خواهد واسطه اش امام رضا(ع) است؛ اما آیا ما در شهر امام رضا(ع)نباید متفاوت باشیم و نباید برای زائران خدمتگزار باشیم.
مشاور شهردار مشهد توصیه کرد: باید به  سیما و منظر شهر مشهد بیشتر دقت کنیم؛ شهر مقدس مشهد که به واسطه حضور علی بن موسی الرضا(ع) تبدیل به این شهر شده، باید بیشتر رنگ و بوی امام رضایی داشته باشد.
امیرسلمانی رحیمی پژوهشگر بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ادامه این نشست، به ارائه گزارشی از فعالیتهای گروه فرهنگ و سیره رضوی پرداخت و عنوان کرد: تلاش ما پژوهشگران بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، همواره این بوده است، از قالب های مختلف برای نشر معارف و فرهنگ رضوی کمک بگیریم که یکی از این قالبها کتاب بوده است.
وی یادآور شد:تا کنون بیش از چهار هزار عنوان اثر در این مجموعه به چاپ رسیده است که دویست و پنجاه اثر از این آثار با محوریت فرهنگ و سیره رضوی منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.
 سلمانی رحیمی همچنین به برگزاری نشست های علمی در این مرکز اشاره کرد و گفت: این مرکز علاوه بر انتشار آثار، در قالب برگزاری نشست های علمی به انتقال فرهنگ و معارف رضوی می پردازد.
وی افزود:بحث زبان قالب دیگر انتقال مفاهیم و معارف رضوی است که تا کنون بیش از ششصد عنوان اثر به زبان عربی در راستای ارتباط هر چه بیشتر با جهان اسلام منتشر شده است.
وی بیان کرد: یکی از مراکزی که می تواند ما را در این کار مهم کمک کند، شهرداری است که امیدواریم این نشست برکات خوبی به همراه داشته باشد.