نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/10/28     ساعت:   17:09:30
بازدید:   167
 
 
دبیرکل نهضت جعفری پاکستان : اتحاد حوزه و دانشگاه، جاذبه مراکز علمی و پژوهشی آستان قدس رضوی است

دبیر کل نهضت جعفری پاکستان، در بازدید از بنیاد پژوهش­های اسلامی آستان قدس رضوی، اتحاد حوزه و دانشگاه را یکی از جاذبه ­های مراکز علمی و پژوهشی آستان قدس رضوی عنوان کرد.به گزارش ادراه روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش­های اسلامی آستان قدس رضوی....


حجت الاسلام عارف واحدی که به همراه هیئت شورای همبستگی احزاب اسلامی پاکستان، به حرم مطهر رضوی مشرف شد، در حاشیه بازدید از بنیاد پژوهش­های اسلامی طی گفتگویی با اشاره به دستاوردهای علمی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به ارتباطات علمی و پژوهشی که میان حوزه و مراکز دانشگاهی در این مجموعه برقرار است، دستاوردهای پژوهشی این سازمان می تواند کمک بسیار ارزنده ای در مطالعات دینی هیئت بازدید کننده داشته باشد.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، کارهای تحقیقی در مراکز علمی، دینی و پژوهشی ایران و به خصوص آستان قدس رضوی روند رو به توسعه ای را دنبال کرد که دستاوردهای آن می­تواند برای بسیاری از مراکز علمی و دینی در سطح بین ­الملل مفید فایده قرار گیرد.

 دبیر کل نهضت جعفری پاکستان همچنین ارتباطات گسترده در تبادلات علمی با بنیاد پژوهش­های آستان قدس رضوی را خاستار شد و افزود: این هیئت بنا دارد برای گسترش ارتباطات علمی و پژوهشی با آستان قدس رضوی سفرهای متعددی را برنامه ­ریزی کند.

وی در ادامه این گفتگو با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی، این واقعه را حمله به جهان اسلام توصیف کرد.

وی افزود: بعد از این واقعه روزنامه ها و شبکه ­های تلویزیونی پاکستان ضمن محکوم کردن این واقعه خاستار خروج نیروهای آمریکایی از منطقه خاورمیانه شدند.