نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/11/01     ساعت:   17:01:05
بازدید:   171
 
 
به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ صد و چهل و سومین شماره از نشریه «مشکوه» منتشر شد

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی صد و چهل و سومین شماره از نشریه علمی – ترویجی مشکوه را منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل آستان قدس رضوی...


فصلنامه مشکوه به صاحب‌امتیازی بنیاد پژوهش‌های اسلامی نخستین نشریه علمی آستان قدس رضوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. این مجله با گرایشِ معارف قرانی- حدیثی و فرهنگ اسلامی از سال 1361 در حال انتشار است.

صد و چهل و سومین شماره از نشریه مشکوه در 116 صفحه به ارائه مقالاتی با عناوین «درآمدی بر اصول تفسیر اجتماعی- عقلی قرآن»، «پژوهشی در سیاق سوره مائده از طریق نظم فرا خطی، با تأکید بر آیات اکمال دین، ولایت و تبلیغ»، «مفهوم‌شناسی اوصاف وعده‌های الهی در قرآن»، «واکاوی سندی و بررسی دلالی روایات (حفظ چهل حدیث)» و «راهکارهای حل تعارض ظاهری در مبانی جزا (نیت و عمل) با تکیه‌بر متون دینی» پرداخته است.

گفتنی است: رشد علمی و ارتقای کیفی مقالات، سبب شد تا در سال 1375 به دریافت رتبه علمی- ترویجی از سوی کمیسیون بررسی نشریات نائل شود. تاکنون بیش از 1400 مقاله در حوزه علوم و معارف اسلامی منتشرشده و مخاطبان اصلی، اساتید و دانش‌آموختگان حوزه و دانشگاه هستند.