نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/11/05     ساعت:   08:55:21
بازدید:   104
 
 
بازدید مسئولان حوزه علمیه بغداد از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

جمعی از مسئولان حوزه علمیه شیعه بغداد از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت‌های این مرکز آشنا شدند. به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


علی سلمانی رحیمی، مسئول همکاری‌های علمی پژوهشی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در مراسم بازدید مدیر و جمعی از مسئولان حوزه علمیه شیعه بغداد، به معرفی فعالیت‌های این مجموعه و به‌ویژه آثار منتشرشده به زبان عربی پرداخت.

وی عنوان کرد: حوزه علمیه شیعه بغداد، دارای موقوفات گسترده‌ای در حوزه فرهنگ شیعی است و دریکی از مراکز پرجمعیت سنی نشین کشور عراق فعالیت دارد. این مرکز تلاش‌های بسیاری در حوزه وحدت اسلامی دارد که بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی می‌تواند از تجربیات این مرکز برای موضوع تقریب مذاهب و وحدت امت اسلامی بهره‌مند شود.

این پژوهشگر ضمن معرفی برخی از آثار منتشرشده بنیاد به زبان عربی ادامه داد: بیش از 600 اثر از آثار این مرکز به زبان عربی منتشرشده که این کتاب‌ها مورداستفاده مذاهب اسلامی قرار دارد.

 وی بابیان اعلام آمادگی برای همکاری هر چه بیشتر در حوزه تألیف، تحقیق و پژوهش‌های فقهی با حوزه علمیه شیعه بغداد، خاطرنشان کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی در نظر دارد در آینده نزدیک نمایشگاهی از آثار عربی خود را در شهر بغداد برپا کرده و این آثار را با مخاطبان بیشتری که نقش مؤثری در فعالیت‌ها و پژوهش‌های مذهبی دارند ارائه دهد.