نویسنده:   سیدجلال ربانی     تاریخ نگارش:   1395/11/20     ساعت:   09:06:06
بازدید:   1104
 
 
نیازسنجی از جامعه هدف؛ اولویت کاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ نیازسنجی از جامعه هدف؛ اولویت کاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی


به گزارش آستان نیوز، سید محسن ناجی نصرآبادی، با اشاره به این موضوع اظهار کرد: بر اساس برنامه راهبردی که در راستای فعالیت‌های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی تنظیم شده است، محورهای جامعه هدف، پژوهش، ارتباط و پشتیبانی به عنوان محورهای اصلی در شرح فعالیت های این بنیاد مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: بر همین اساس، راهبردهای 4 گانه ای شامل، پاسخگویی به نظام اسلامی، نیازهای حوزه و دانشگاه، نیازهای نسل جوان جامعه و زائران حرم مطهر رضوی و همچنین نیازهای امت اسلامی در راستای احیای تمدن نوین اسلامی برای فعالیت این معاونت در حال حاضر مورد توجه جدی قرار گرفته است.
ناجی عنوان کرد: در همین راستا یکی از مهم ترین برنامه های راهبردی نیازسنجی از جامعه هدف با توجه به موضوع مربوطه است که در اولویت کاری بنیاد پژوهش هایی اسلامی آستان قدس رضوی قرار گرفته است.
معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، در ادامه همچنین به برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی در این مرکز اشاره کرد و یادآور شد: از این نشست‌ها می توان به مواردی همچون، رهنمودهای تولیت معزز آستان قدس رضوی در جمع پژوهشگران این مرکز، همایش علمی زیارت امام رضا(ع) در باور مسلمانان، نخستین هم اندیشی پدیدآورندگان محصولات فرهنگی رضوی، نشست هم اندیشی آستان‌های مقدس داخل کشور برای برگزاری نخستین همایش ملی و نقش این آستان ها در ترویج سبک زندگی عفیفانه و .... اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 60 طرح پژوهشی در گروه‌های هفت گانه بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی به شمارگان 300 هزار نسخه به انجام رسیده است که نیمی از این طرح های پژوهشی با همکاری مولفان و برخی از مراکز پژوهشی خارج از مجموعه این مرکز، به سامان و نتیجه رسیده که پس از اطلاعات و نظارت علمی بر آن ها، چاپ و منتشر شده است.