نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/11/13     ساعت:   17:47:10
بازدید:   100
 
 
بازدید جمعی از طلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) از بنیاد پژوهشهای اسلامی

همزمان با ایام الله دهه فجر، جمعی متشکل از 50 طلبه از مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) استان مازندران از بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کردند.به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


این گروه طی دیدار با برخی از مدیران گروه‌های پژوهشی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، با آثار منتشر شده در حوزه‌های مختلف و پژوهش‌های علمی این مرکز آشنا شدند.

دکتر غلامرضاکحلکی، مسئول روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در این بازدید، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی علاوه بر انتشار آثار علمی و پژوهشی، تا کنون همایش‌ها و نشست های بسیاری را با موضوعات روز جامعه برگزارکرده است؛ وی افزود: تاکنون شخصیت‌های برجسته  علمی بسیاری از داخل و خارج از کشور، از بنیاد دیدار داشته اند. 

وی ماحصل فعالیت‌های بیش از 30 ساله این مرکز را انتشار 4 هزار عنوان کتاب برشمرد و اظهار کرد: این آثار در موضوعات قرآن و مطالعات قرآنی، حدیث پژوهی، سرگذشت‌نامه معصومین(ع)، تاریخ و جغرافیا، حوزه کودک و.... منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

گستردگی منابع در عرصه علوم اسلامی

نیره سادات کامرانی مدیر مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) شهرستان فریدونکار، فضای گسترده این مرکز را از حیث منابع و شاخصه‌های مختلف عرصه علوم اسلامی، بسیار چشمگیر خواند و گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی، آثار و فهرست‌های بسیار خوبی را جمع‌آوری، تحقیق و تصحیح کرده و در دسترس پژوهشگران قرار داده است که بسیار جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به اهداف این بازدید، تصریح کرد: یکی از اهداف این بازدید آشنایی با آخرین دستاوردهای پژوهشی در این مرکز بود، همچنین از آنجاییکه انجام طرح‌های پژوهشی یکی از فعالیت‌های این طلاب است، از این رو آشنایی با طرح‌ها و پژوهش‌های انجام شده در این مرکز برای آنان بسیار سودمند خواهد بود.

کامرانی یکی از معظلات روز جامعه را سرانه پایین مطالعه کتاب در بین جوانان و کودکان ذکر کرد و گفت: خانواده نقش بسیار مهمی در ایجاد عادت به مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی دارد؛ از این رو، طلاب به همراه همسران و فرزندان خود در  مرکز فروش کتاب بنیاد حضور یافته و کودکان با مشاهده کتاب‌های ویژه کودک، با اشتیاق و علاقمندی بسیاری از  این آثار استقبال کردند.

وی همچنین تصریح کرد: با توضیحات پژوهشگران این مرکز، طلاب مدرسه علمیه حضرت آمنه(س) با پژوهشها و نیازهای روز جامعه آشنا شدند و انگیزه‌ آنان به سمت تالیف و پژوهش های کاربردی مورد نیاز  جامعه افزایش یافت.