نویسنده:   سیدجلال ربانی     تاریخ نگارش:   1395/12/17     ساعت:   11:45:31
بازدید:   1162
 
 
معرفی آثار برگزیده سال 95 بنیاد پژوهش‎های اسلامی آستان قدس رضوی

بنیاد پژوهش‎های اسلامی آستان قدس رضوی، آثار برگزیده سال 95 را معرفی کرد.


به گزارش آستان نیوز، در سال جاری، تعداد 7 اثر این مرکز علمی پژوهشی، در نهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی و سیزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی حائز رتبه برتر، شده است.
کتاب‌هایی با عناوین، «با زائران کوی رضا(ع)»؛ اثر امیر سلمانی رحیمی، مرتضی انفرادی و حجت الاسلام محمد علی چنارانی، «آثار سنگی موزه آستان قدس رضوی»؛ نوشته، میثم جلالی و «فرهنگ زندگینامه مدرسان آستان قدس رضوی»؛ تالیف علی درویشانی از جمله آثاری است که در نهمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کتاب سال رضوی مقام نخست را به خود اختصاص داده است.
«الگوها و اسوه‌ها»؛ نوشته حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد هادی عبدخدایی، «فرهنگ اصطلاحات علوم و تمدن اسلامی»؛ اثر محمد تقی اکبری، «امام علی (ع) و خلفا»؛ تالیف، اکبراحمد پور و «روضه الاحباب»؛ که به قلم توانای، مظهر ادوای نگاشته شده از دیگر آثاری است که در سیزدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی رتبه برتر را به خود اختصاص داده است.
از ابتدای تاسیس این مرکز علمی، پژوهشی تا کنون، 106 عنوان کتاب، موفق به دریافت 142 مقام برگزیده، برتر، لوح تقدیر و جایزه شده است که جایزه جهانی کتاب سال، کتاب سال جمهوری اسلامی، کتاب برگزیده حوزه علمیه قم و... از جمله این افتخارات به شمار می رود.
ناشر برتر در نوزدهمین دوره تجلیل از خادمان نشر، دریافت لوح تقدیر چهارمین نمایشگاه کتاب سال، ناشر نمونه در سومین همایش کتب برگزیده حوزه علمیه قم، ناشر برگزیده در هفتمین نمایشگاه سراسری کتاب استان خراسان و... برخی دیگر از موفقیت های بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی از ابتدای تاسیس تا کنون است.
گفتنی است؛ این نهاد علمی، پژوهشی از ابتدای تاسیس تاکنون، توانسته 13 میلیون و 387 هزار و 570 نسخه کتاب را منتشر و روانه بازار نشر کند.