نویسنده:   سیدجلال ربانی     تاریخ نگارش:   1396/04/19     ساعت:   09:27:32
بازدید:   990
 
 
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد: انتشار 40 اثر با محوریت نهج البلاغه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: تاکنون 40 موضوع در مجموعه کتاب‌های «سلسله موضوعات درس‌هایی از نهج البلاغه» با پژوهش بنیاد و قلم توانای حجت الاسلام و المسلمین جواد محدثی به چاپ رسیده است.


به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین مهدی شریعتی تبار در دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان کشور که در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با حضور فعالان حوزه قرآنی برگزار شد، به بیان فعالیت‌های این مرکز در حوزه نهج البلاغه پرداخت. وی عنوان کرد: بنیاد پژوهشهاى اسلامى با هدف ترویج و نشر فرهنگ اسلامى در سال 1363 تأسیس شده است. این مرکز با هدف پژوهش‌هاى علمى در راستای ترویج و نشر فرهنگ اسلامى از طریق تشکیل گروه‌هاى پژوهشى، جذب و بسیج محققان علاقه‌مند به همکارى، تشویق و توسعه فعالیت‌هاى پژوهشى در حوزه و دانشگاه، تلاش در راستای تقویت توان علمى و آموزشى موسسات فرهنگى و مراکز آموزش عالى و... مشغول  به فعالیت است.
وی یکی از محورهای این مرکز را نهج البلاغه دانست و اظهار کرد: سفر آخرت، موعظه، شگردهای شیطان، دشمن شناسی، توبه بازگشت به فطرت، دوستی و... برخی از عناوین مجموعه کتاب‌های درس‌هایی از نهج البلاغه است که تا کنون چندین بار تجدید چاپ شده و در اختیار علاقه‌مندان و نهج البلاغه پژوهان قرار گرفته است.
شریعتی‌تبار، ارائه ترجمه‌ای فاخر از نهج البلاغه و در حد امکان بی غلط بودن آن را از فعالیت‌های این مرکز دانست و افزود: متاسفانه در بیشتر ترجمه‌های موجود حق مطلب ادا نشده است. بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ترجمه‌ای بی عیب و نقص و بدون غلطی را تا پایان سال 96 به مخاطبان ارائه خواهد کرد.
مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه به زودی ترجمه نفیس نهج البلاغه به جامعه قرآنی ارائه می‌شود، افزود: این مرکز علمی، پژوهشی اعلام آمادگی می‌کند تا از آثار فاخر و ارزشمند تمام پژوهشگران قرآنی و نهج البلاغه برای چاپ و نشر استفاده کند و نیز نیازهای فرهنگی جامعه را از طریق آموزش و پرورش سنجش و رصد کند.