نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/11/23     ساعت:   16:22:33
بازدید:   190
 
 
بازدید طلاب مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) از بنیاد پژوهشهای اسلامی

جمعی از خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) ضمن حضور در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با فعالیتهای پژوهشی این مجموعه آشنا شدند.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی...


یکی از برنامه های اجرایی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در طول سال، علاوه بر انتشار آثار مختلف و برگزاری نشستهای علمی و ترویجی، بازدید از این مجموعه است؛ از این رو امروز 23 نفر از خواهران طلبه مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) ضمن آشنایی با فعالیت‌های علمی- پژوهشی این مرکز، با آثار منتشر شده و پژوهش‌های علمی این مرکز آشنا شدند.

در این بازدید که با حضور امیر سلمانی رحیمی مسئول همکاریهای علمی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، بازدیدکنندگان با نحوه انجام فعالیت‌های پژوهشی از مرحله موضوع یابی تا پژوهش و نشر و همچنین فرایندهایی که یک اثرباید تا مرحله چاپ طی کند، آشنا شدند.

همچنین نحوه همکاری با بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، ارائه آثار فردی و گروهی از سوی طلاب و انتشار این آثار از سوی بنیاد پژوهش های اسلامی و امکاناتی که بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی می تواند دراختیار مراکز علمی – پژوهشی قرار دهد اعم از اعزام استاد، ارائه مشاوره‌های پژوهشی و شرکت در نشست‌های علمی و تخصصی از دیگر دستاوردهای این بازدید بود.

در این بازدید همچنین به مدل‌های پژوهشی اعم از پژوهش‌های مسئله محور و موضوع محور و انواع فعالیت‌های هر یک  اشاره شد و در خصوص رویکردها و توانمندیهای موسسات فرهنگی در حوزه نشر و همچنین قالب‌ها و خروجی‌های پژوهشی توضیحاتی ارائه شد.

گفتنی است: در این جلسه بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و مدرسه علمیه حضرت رقیه(س) در زمینه همکاری‌های مشترک با هم به بحث و گفت و گو نشستند.