نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/12/10     ساعت:   17:31:39
بازدید:   149
 
 
مسئول تقويم قدس رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی خبر داد:انتشار تقویم رومیزی رضوی سال 99 برای نخستین بار

مسئول تقويم قدس رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این مرکز با پشتوانه 35 سال تجربه انتشار تقويم قدس رضوي، براي نخستين سال اقدام به تهيه تقويم روميزي 1399 کرده است. به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


 مسعود ضيايي، مسئول تقويم قدس رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به ويژگي‌هاي تقويم روميزي قدس رضوي اظهار کرد: استفاده از 365 حديث متناسب با مناسبت هرروز و نيز بيانات امام راحل و مقام معظم رهبری، مناسبت‌هاي مذهبي، ملي، تاريخي و انقلابي، اوقات شرعي مشهد، اوقات قمر در عقرب، وقايع نجومي، شاخص قبله در خرداد و تير، روزهاي گذشته و مانده سال و... برخی از ویژگی‌های این تقویم رومیزی است.

وی هدف از تهیه و نشر این تقویم را ارائه تقویمی جامع به لحاظ درج مناسبت‌های مذهبی، انقلابی، ملی و تاریخی و جهانی دانست و افزود: تقويم یادشده با طراحي زيبا و چشم‌نواز هم‌اکنون در فروشگاه كتاب بنياد آماده عرضه به متقاضيان است.

ضیایی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد تقویم رومیزی قدس رضوی این است که در گزینش احادیث و پیام‌ها به مناسبت روز توجه شده و درواقع بین مناسبت، حدیث و پیام ارتباط معنایی وجود دارد. درج مناسبت‌های مرتبط با حضرت رضا (ع) و احادیث آن امام همام، ذکر مأخذ احادیث، درج اوقات قمر در عقرب، شاخص قبله در خرداد و تیر نیز از دیگر ویژگی‌های این تقویم به شمار می‌رود.

وی هدف از تدوین و انتشار این تقویم را بهره‌مندی تمام اقشار جامعه اسلامی به‌ویژه مسئولان آستان قدس رضوی، از سال‌شماری مذهبی، انقلابی و تاریخی در راستای استفاده بهینه از منابع سازمانی و کاهش هزینه‌ها دانست.

این مقام مسئول اظهار کرد: امیدواریم ارائه تقویم رومیزی از سوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی به‌عنوان مرکزی علمی- پژوهشی، به همراه دقتی که در تهیه محتوای این تقویم با بهره‌گیری از پشتوانه و تجربه انتشار تقویم قدس رضوی شده است، بتواند رضایت خاطر عموم مخاطبان را فراهم نماید.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان براي تهيه اين تقويم می‌توانند به اداره فروش بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي به شماره تماس 09152509833 تماس بگيرند.