نویسنده:   غلامرضا کحلکی     تاریخ نگارش:   1398/12/20     ساعت:   19:15:43
بازدید:   89
 
 
پژوهشگر ارشد بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی توصیه کرد: تقویت ارتباط باخدا راهکار مقابله با بلا و بیماری‌ها

پژوهشگر ارشد بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به شیوع ویروس کرونا توصیه کرد: در شرایط فعلی ضمن رعایت مسائل بهداشتی باید ارتباط باخدا نیز تقویت شود.به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی…


آیت الله خزاعی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در شرایط فعلی که کشور ما درگیر بیماری کرونا شده است، لازم است در کنار رعایت مسائل بهداشتی و تذکرات پزشکان، ارتباط انسان با پروردگار عالمیان تقویت شود.

وی بابیان اینکه این حوادث تلخ و بیماری‌های سخت همچون طاعون و وبا درگذشته نیز وجود داشته و جان عده‌ای را گرفته است، ادامه داد: امید است خداوند این‌گونه بلاها را از جامعه اسلامی و مسلمین دور گرداند.

این پژوهشگر ارشد بنیاد تصریح کرد: هر مصیبت که به انسان می‌رسد حاصل رفتار و کردار اوست، باوجوداینکه بخشش خدا بی‌شمار است، اما گناهان بندگان نیز بسیار است؛ در برخی از روایات آمده است، کسانی که گناهانی کرده‌اند به مصیبت‌هایی دچار می‌شوند که درگذشته وجود نداشته است.

وی افزود: باید در این شرایط سخت به‌اندازه توان خود یاریگر نیازمندان و مستمندان باشیم و اگر نیاز مالی دارند آن را رفع کنیم؛ درواقع باید رحم کنیم تا مورد رحمت خدا قرار گیریم.

به گفته آیت الله خزاعی زیارت ائمه هدی (ع) از بهترین اعمال مستحبی است؛ اما در حال حاضر که شرایط زیارت از نزدیک فراهم نیست، می‌توان از راه دور نیز به ساحت مقدس حضرت رضا (ع) عرض ارادت کرد.

وی ادامه داد: در خصوص، زیارت ائمه هدی (ع)، هرروز متعلق به یک یا دو ائمه اطهار (ع) است و همواره پیروان اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) از اقصی نقاط جهان و از راه‌های بسیار دور ائمه اطهار را زیارت می‌کنند.

این پژوهشگر ارشد تصریح کرد: روز شنبه تعلق به پیامبر (ص) دارد و مسلمانان جهان از کشورهای مختلف و از راه دور به ساحت قدسی نبی مکرم اسلام (ص) عرض ارادت کرده و ایشان را زیارت می‌کنند؛ همچنین روز جمعه متعلق به امام عصر (عج) دارد؛ در شرایط حال حاضر لازم است دعای فرج را قرائت کنیم و از ایشان شفای تمام بیماران و رفع گرفتاری مسلمین را خواستار باشیم.