نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1398/12/26     ساعت:   20:08:25
بازدید:   163
 
 
به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛ تولید بیش از 160 اثرپژوهشی طی یک سال اخیر

بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی طی یک سال اخیر موفق به انتشار و چاپ بیش از 160 اثر پژوهشی شده است.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی...


این مرکز علمی – پژوهشی از ابتدای سال تا کنون 161 اثر پژوهشی را به چاپ رسانده است که از این تعداد 109 اثر چاپ نخست و 52 عنوان کتاب نیز چاپ مجدد شده است.

این مرکز همچنین تولید آثار فاخر و ارزشمند را محور فعالیت‌های خود قرار داده است؛ از این میان می‌توان به اثر«عبقات الانوار» اشاره کرد که  تا کنون 4 جلد از آن منتشر شده است و جلدهای دیگر نیزدر دست اقدام است.

اثری با عنوان«سیدمرتضی» که تا کنون 22 جلد از آن با همکاری بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی ودارالحدیث  قم منتشر شده است؛ این مجموعه 60 جلدی است که 38 جلد آن در سالهای آینده به چاپ خواهد رسید.«المعجم فی فقه اللغه القرآن و سرالبلاغه» نیز از دیگر آثار فاخر و ارزشمندی است که 38 جلد از آن  منتشر شده و پیش بینی می‌شود دوره 66 جلدی آن در آینده منتشر شود.

 اثر «قاضی نورالله شوشتری»  نیز از دیگر آثار فاخر این مرکز است که با همکاری دبیرخانه همایش قاضی نورالله تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد،  20 جلد ازاین اثر تا کنون منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. همچنین  دومین جلد از کتاب «دائره المعارف آستان قدس رضوی»، نیز در انتظار تقریظ تولیت آستان قدس رضوی برای مقدمه اثراست.