نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/02/03     ساعت:   10:50:30
بازدید:   87
 
 
انتشار مجموعه کتابهای «از اهل بیت بپرسیم؟» توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی

سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار مجموعه آثار پژوهشی با عنوان «از اهل بیت بپرسیم؟» خبر داد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


حجت‌الاسلام مهدی مردانی(گلستانی) سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، انتشار کتابهای «از اهل بیت بپرسیم؟» را یکی از فعالیت‌های این مرکز در ایام بحران کرونا دانست و گفت: پژوهشکده علوم اسلامی با توجه به شرایط بوجود آمده ناشی از کرونا، طرحی پژوهشی را با محوریت پرسش و پاسخ از روایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) پیش‌بینی کرده است.

وی ابراز کرد: این طرح به پرسش‌هایی که درباره موضوعات و مباحث چالشی روز طرح میشود می پردازد و بر پایه احادیث اهل بیت به آنها پاسخ می‌دهد. این پژوهشگر همچنین با اشاره به اینکه این اثر قرار است در چندین دفتر با موضوعاتی نظیر: معیشت، امتحان، قضا و قدر و... منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گیرد، گفت: نخستین دفتر از این مجموعه با عنوان «بیماری» آماده چاپ است.

حجت‌الاسلام مردانی همچنین از راه‌اندازی سایت «گفتمان رضوی در پاسخگویی به پرسش‌های کرونایی» خبر داد و افزود: با توجه به اینکه این روزها جامعه ما با بیماری کرونا درگیر است، سوالات و شبهات اعتقادی، فقهی و اجتماعی بسیاری اذهان مردم را درگیر کرده است از این رو سایتی برای پاسخگویی به این سوالات و شبهات توسط بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه پژوهشگران و محققان بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به صورت شبانه‌روزی در این سایت به ارائه خدمت می‌پردازند، ادامه داد: در این سایت علاوه بر پاسخگویی به سوالات مخاطبان، کلیپ‌ها و تولیدات چند رسانه‌ای مربوط به کرونا نیز عرضه می‌شود و محتواهای سایت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از جمله بله، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، تلگرام و یوتیوب نیزارائه می‌شود.

سرپرست پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی یادآور شد: این سایت به آدرس Gofteman.Islamic-rf.ir آماده دریافت سوالات و پاسخ آن‌ها بر اساس مبانی اسلامی و اندیشه‌های مترقی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.