نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/02/08     ساعت:   12:37:24
بازدید:   106
 
 
مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد؛ انتشار 248 عنوان اثر با موضوع فرهنگ رضوی در 12 زبان

مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار 248 عنوان کتاب با محوریت فرهنگ رضوی در 12 زبان از ابتدای تاسیس این گروه تا کنون خبر داد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


دکتر مرتضی انفرادی مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، با اعلام این خبر عنوان کرد:با توجه به اهمیت تأمین نیازهای فکری و فرهنگی زائران علی بن موسی الرضا(ع) بنیاد پژوهش های اسلامی به عنوان نهاد تبليغي، فرهنگي و علمي در اشاعه سنت و سيره امام علي بن موسي الرضا(ع)، تا کنون موفق به انتشار 248 اثر با محوریت و سیره این امام همام، به زبان‌های مختلف از جمله فارسی،عربی، انگلیسی، آذری، اردو و... شده است.
وی یکی از اهداف مهم تعیین شده برای بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، را پاسخگویی و تأمین نیاز فرهنگی و فکری زائران بارگاه منور رضوی دانست و ابراز کرد: توجه به این مقوله چندین حوزه را در بر می‌گیرد؛ نخستین و مهمترین آن زندگانی و سیره فردی و اجتماعی امام رضا(ع) است و مسئله بعدی معرفت آن حضرت و زیارت است که به شدت مورد هجمه دشمنان واقع شده است.
مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، با بیان اینکه علاوه بر آثاری به زبان فارسی کتاب‌هایی نیز به زبان‌های مختلف با محوریت سیره رضوی چاپ شده است، گفت: آثاری با عناوین «آداب زيارت امام رضا(ع)»، «امام رضا(ع) امام هشتم شيعيان»،«حضرت علي بن موسي الرضا(ع) امام رافت و معرفت»، «نشانه هاي برجسته مشهد مقدس» و «واژه‌نامه و حرم مطهر امام رضا(ع)» و.. از جمله عناوين كتاب‌هاي تولید شده این گروه به زبان انگليسي است.
انفرادی همچنین تصریح کرد: «آداب زیارت الامام(ع)»، «الامام رضا(ع) بین نصوص‌الرساله و سلطه‌‌الرای و القبیله»، «الامام المهدی(عج) فی احادیث الامام رضا(ع)»، «الامام الرضا(ع) عند اهل السنه»، «الامام علی بن موسی الرضا(ع) امام الرافه و المعرفه»، « الصحیح فی فضل الزیاره الرضویه»و « تحيه يا ضامن الغزاله» و... نیز به زبان عربي نوشته شده است.