نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/02/17     ساعت:   17:02:38
بازدید:   81
 
 
بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی؛ یکصد و چهل و چهارمین شماره از نشریه مشکوه را منتشر کرد.

صد و چهل و چهارمین شماره از فصلنامه علمی - ترویجی مشکوه توسط گروهی از پژوهشگران بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


بررسی تقابل و جایگاه  آموزه‌های مدارا و تبری با تکیه بر آیات و روایات»، «تحلیلی بر رابطه ریشه‌شناسی تاریخی مصلحت و چند معنایی «رزق» در صحیفه سجادیه»، «در جستجوی«کتاب التفسیر» حسن بن محبوب»، «نگرشی بر تبیین «ورود» به جهنم با رویکردی بر آیات 71 و 72 سوره مریم» و.. برخی از موضوعات مقالات مطرح شده در این شماره از نشریه است.
همچنین فصلنامه مشکوة در صد و چهل و چهارمین شماره خود به مباحثی همچون، «بازکاوی مفهوم واژه های «عسر» و «یسر» در قرآن با رویکرد منطق تقابل دوگانه» و «معناشناسی وجه الله در قرآن کریم از منظر آیت الله جوادی» پرداخته است.
گفتنی است؛ فصلنامه مشکوة نخستین نشریه علمی آستان قدس رضوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است. این مجله با گرایشِ معارف قرانی- حدیثی و فرهنگ اسلامی از سال 1361 منتشر می شود مخاطبان اصلی،اساتید و دانش آموختگان حوزه و دانشگاه هستند. رشد علمی و ارتقای کیفی مقالات و نیز رعایت گرایش یاد شده، سبب شد تا در سال 1375 به دریافت رتبه علمی- ترویجی از سوی کمیسیون بررسی نشریات نایل شود. 36 سال از انتشار نخستین شماره از این نشریه می گذرد و تا کنون بیش از 1400 مقاله در حوزه علوم و معارف اسلامی منتشر شده است.