نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/02/20     ساعت:   15:18:51
بازدید:   172
 
 
برگزاری سی و سومین جلسه شورای علمی گروه کلام و اندیشه اسلامی

مدیر گروه کلام و اندیشه اسلامی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از برگزاری سی و سومین جلسه شورای علمی گروه کلام و اندیشه اسلامی این مرکز خبر داد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


علی رستمیانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این جلسه با حضور اعضاء گروه و اعضاء شورای علمی با محوریت بررسی چشم اندازها و اهداف گروه در سال 99 و همچنین تدوین طرح تحولی گروه کلام و اندیشه اسلامی برگزار شد.
وی ابرازکرد: فعالیتهای گروه در سال جدید از دیدگاه شورای علمی دارای چند شاخصه اساسی است که نخستین موضوع مطرح شده در این جلسه به پایان رساندن طرح‌های جاری و تعیین تکلیف طرح های در گردش است.
این پژوهشگر ادامه داد: با توجه به اینکه طرح‌های متعددی در این گروه در جریان است و تا پایان سال خاتمه خواهد یافت، پیگیری به پایان رساندن این طرح ها به عنوان نخستین اقدام گروه در این جلسه تصویب شد.
وی افزود: راه اندازی و فراهم آوردن مقدمات انتشار و کسب مجوزات لازم جهت چاپ مجله علمی پژوهشی برای گروه کلام و اندیشه اسلامی از دیگرپیشنهاداتی بود که در این جسله مطرح شد.
رستمیانی در ادامه ایجاد طرح‌ها و اولویت‌های پژوهشی در زمینه احیا تراث را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه دانست و گفت: هدف از اجرای این اقدام این است که طرح‌ها وپروژه هایی که با موضوع  سیاست های آستان قدس رضوی در خصوص معارف و سبک و سیره رضوی ارائه می شود در یک راستا واحد و بر اساس یک نقشه راه انجام شود.
وی اضافه کرد: همچنین در این جسله مقرر شد گروه کلام و اندیشه اسلامی، مجموعه ای از طرح نامه هایی با محوریت امام رضا(ع) و نیازهای آستان قدس را تدوین کرده و در اختیار پژوهشگران قرار دهد.