نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/02/28     ساعت:   14:46:24
بازدید:   118
 
 
مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی خبر داد: انتشار 14 اثر پژوهشی با محوریت سبک و سیره رضوی در سال جاری

مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار 14 اثر و طرح پژوهشی با محوریت فرهنگ و سیره رضوی توسط این گروه در سال جاری خبر داد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


دکتر مرتضی انفرادی مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، اظهار کرد: این گروه در سال گذشته موفق به چاپ و انتشار 4 اثر با عناوین «شهر اسلامی دوستدار کودک»، «مباهله» (مشارکت با گروه فقه)،«ستاره‌ای برمدار خورشید» و دومین جلد از کتاب «فرهنگ جغرافیای ایران (چاپ دیجیتال)، شده است.

وی همچنین در ادامه به کتاب‌ها و طرح‌های در دست چاپ این گروه اشاره کرد و گفت: دومین جلد از کتاب «دایره المعارف آستان قدس رضوی»،« گوهرشاد در آیینه هنر»، «تاریخ تشکیلات آستان قدس رضوی»، دومین جلد از کتاب «کتیبه‌های تیموری»، «حرم شناسی»، «زمزمه معرفت، زیارت نامه‌های امام رضا (ع)»، جلدهای اول و دوم «مطلع الشمس» و«‌آسیب‌شناسی زیارت» از جمله آثار در دست چاپ این گروه است.

این پژوهشگر در ادامه «نفایس حرم رضوی»، «طرح پژوهشی فقه زیارت»، سومین جلد از کتاب «مطلع الشمس»، «طرح پژوهشی فلکه حضرتی بررسی تحولات و تاثیر آن برحرم» و «تقویم بین المللی رضوی» را از دیگر عناوین آثاری دانست که مراحل ابتدایی پژوهش را طی کرده و تا پایان سال جاری به مرحله چاپ خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به عنوان نهاد تبلیغی، فرهنگی و علمی در اشاعه سنت و سیره امام علی بن موسی الرضا(ع)،  با توجه به اهمیت تأمین نیازهای فکری و فرهنگی زائران علی بن موسی الرضا(ع) تا کنون موفق به انتشار ۲۴۸ اثر با محوریت و سیره این امام همام، به زبان‌های مختلف از جمله فارسی، عربی، انگلیسی، آذری، اردو و... شده است.