نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/04/03     ساعت:   16:02:32
بازدید:   104
 
 
مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مطرح کرد: نهادینه شدن سرمایه‌های معنوی جامعه با توجه به نیازهای دختران

مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، گفت: برای اینکه جامعه از سرمایه‌های عشق، عاطفه، هنر، معنویت و تربیت اجتماعی نسل جدید بهره‌مند شود باید بیشتر به قشر دختر توجه کند.حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، در نخستین روز از ایام دهه کرامت رضوی که مصادف با روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(ع) است، در گفت و گو با خبرنگار اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی...


مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: نخستین روز از دهه مبارک کرامت  با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز شده است و این روز خجسته یادآوری شایسته‌ای است که گام‌های مورد نیاز دختران جامعه برداشته شود تا دختران نسلی انقلابی و توانمند شوند و در راستای تمدن‌سازی نوین اسلامی  گام بردارند.
وی ابراز کرد: در فرهنگ اسلامی نگاه‌های جنسیتی در آموزه‌های دینی تفاوت ایجاد نمی کند زیرا ایمان، اخلاق و رفتار ارزشی  بر اساس فطرت خردورزی و عقلانیت است و زن و مرد نمی‌شناسد؛ بی تردید در فرهنگ اسلامی برای دختران که از حساسیت‌های عاطفی و روحی ویژه ای برخوردار هستند توجه و تکریم خاصی لحاظ شده است.
وی افزود: درکتاب شریف کافی آمده است: رسول گرامی اسلام(ص) می‌فرمایند:« بهترین فرزندان دختران هستند؛ مهربان، یاری رسان، همدم و مبارک» و کوثر را خداوند به پیامبر(ص) عطا کرد.
این مقام مسئول ادامه داد: انقلاب اسلامی باید برای دختران فرصت‌های تعالی و نقش‌آفرینی و حضور عفیفانه و موثر بیشتری فراهم آورد؛ زیرا شاید یکی از کمبودهایی که باید جبران شود، بسترسازی برای حضور با نشاط، آگاهانه و مومنانه دختران در عرصه‌های مربوط به خود آنان است.
وی ادامه داد: جبهه‌های نورعلیه ظلمت، تشکل‌هایی همانند بسیج و انجمن‌های اسلامی و فعالیتهایی مانند خدمت جهادی بیشتر مردانه بوده است، ولی  خودسازی و جامعه پردازی و حرکت بسوی تمدن سازی نوین اسلامی نیاز به حضور دخترانی هدفمند و با هویت، همسرانی توانا و  دانا، و مادرانی کارآمد دارد.این چیزی است که تربیت ولایی و مجاهدانه و باورمند شخصیت حضرت فاطمه معصومه پرچمدار اعلام توجه به دختران می‌باشد.
گفتنی است:به مناسبت روز میلاد حضرت معصومه(ع) ویژه برنامه‌ای با حضور جمعی از محققان و پژوهشگران برگزار شد و به همین مناسبت هدایایی به کارکنان این مرکز که دختران خردسال، نوجوان و بزرگسال دارند، اهدا شد.