نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/07/07     ساعت:   13:30:23
بازدید:   102
 
 
یکی از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس: عنصر مقاومت و شجاعت از جان‌مایه‌های بصیرت در دفاع مقدس است

یکی از فعالین در جبهه‌های نبرد و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، عنصر مقاومت، استقامت و شجاعت را از عناصر مهم و جان‌مایه‌های بصیرت در دفاع مقدس برشمرد.به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی...


دکتر امیرالله شقدری از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و معاون اداری و مالی بنیاد پژوهشهای اسلامی در نشست «جان‌مایه‌های بصیرت در دفاع مقدس» که امروز به همت پایگاه مقاومت بسیج بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در تالار شیخ طوسی بنیاد برگزار شد، عنوان کرد: 40 سال پیش در چنین ایامی واقعه و رخداد نبرد با قویترین ارتش زرهی منطقه  در کشورمان ایران به وقوع پیوست که 8 سال به طول انجامید.
وی خاطر نشان کرد:  تا کنون 3000 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس نگاشته شده که برخی از آن‌ها بالغ بر 200 نوبت چاپ شده است و آثاری همچون، "دا"، "من زنده‌ام" و "پایی که جا ماند" به عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌ها مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است.
شمقدری به برخی از مؤلفه‌های جان‌مایه‌های بصیرت در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: از نخستین مؤلفه‌ ها، بحث مقاومت، استقامت و شجاعت است که  این مؤلفه‌ها در دوران 8 سال دفاع مقدس تبلور یافته است.
وی پرهیز از مال‌اندوزی و مظاهر مادی دنیوی را دیگر مؤلفه‌ جان‌مایه‌های بصیرت در دفاع مقدس  ذکر کرد و گفت: اطاعت از امام جامعه در دوران دفاع مقدس یکی از مؤلفه‌های بسیار مهمی بود که در رفتار و عمل رزمندگان مشاهده می‌شد و این اطاعت از رهبری از کلیدواژه‌هایی است که وصیت‌نامه‌های شهدا دایما تکرار شده  است.
این رزمنده 8 سال دفاع مقدس ادامه داد: ما باید سبک‌شناسی سیره زندگانی مقام معظم رهبری را درک کنیم و با مطالعات صحیح در این خصوص به بصیرت و آگاهی دست یابیم.
وی خاطر نشان کرد: برای زندگی در مسیر صحیح باید به اصول توجه کنیم و از فروع دوری کنیم؛ همچنین جناح‌بازی‌ها را کنار گذاشته و همچون شهدای 8 سال دفاع مقدس با مجاهدت و اعتماد به وعده‌های الهی، حرکت کنیم.
شمقدری معنویت را از دیگر مولفه های دفاع مقدس برشمرد و یکی از ویژگیهای بارز رزمندگان و شهدای عزیز را انس با خدا و یقین و اعتماد به نصرت الهی دانست.