نویسنده:   سیدجلال ربانی     تاریخ نگارش:   1399/07/24     ساعت:   09:14:19
بازدید:   45
 
 
به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم انجام می‌شود؛ طرح بازشناسی جایگاه، محتوا و کارکرد کتاب عیون اخبار الرضا(ع)

به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم، طرح بازشناسی جایگاه، محتوا و کارکرد کتاب عیون اخبار الرضا(ع) انجام می‌شود.


به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین علی راد، مسئول نمایندگی بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در قم، به برگزاری اولین سوگواره علمی فرهنگی امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: یکی از بخش‌های این سوگواره، طرح بازشناسی جایگاه، محتوا و کارکرد کتاب عیون اخبار الرضا علیه‌السلام است که نشست‌های علمی آن به همت دفتر نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم با همکاری فرهیختگان حوزه و دانشگاه از 19 مهرماه 99 به مناسبت دهه آخر صفر شروع شده است و تا 28 مهر ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه تاکنون 9 نشست از مجموع نشست‌های طراحی شده برگزار شده است، افزود: نشست‌های  مرتبط با سوگواره، هر روز از ساعت 10 صبح (20 تا 28 مهر) در حال برگزاری است.
راد با بیان اینکه سوگواره با محوریت کتاب عیون اخبارالرضا علیه‌السلام در سه بخش «نشست‌های علمی»، «عیون اخبار الرضا علیه السلام؛ کتاب زندگی» و«هنر و ادب و رسانه» در حال اجراست، اظهارکرد: به سفارش دبیرخانه، سوگواره برای بخش دوم یعنی عیون اخبارالرضا (ع) کتاب زندگی؛ حجت‌الاسلام جلائیان اکبرنیا، غرر احادیث کتاب عیون اخبارالرضا (ع) را در دو جلد به صورت کتاب دیجیتال برای استفاده عمومی علاقه‌مندان آماده کرده است.
استاد دانشگاه تهران اضافه کرد: جلد اول این اثر دیجیتال، 23 مهرماه  پخش شد و جلد دوم آن در روز 26 مهرماه یعنی روز شهادت امام رضا علیه‌السلام در فضای مجازی پخش خواهد شد.