نویسنده:   محمدحسین ولی پور     تاریخ نگارش:   1399/08/08     ساعت:   09:55:38
بازدید:   113
 
 
نماینده مجلس خبرگان رهبری؛ پژوهشگاه‌ها به منزله مغز متفکر و اتاق فکر نظام هستند

نماینده مجلس خبرگان رهبری، پژوهشگاه‌ها و بنیادهای علمی نظیر بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی را به منزله اتاق فکر و مغز متفکر نظام عنوان کرد که دستاورد آن می‌تواند برای پیشبرد اهداف نظام و گره گشایی از مشکلات جامعه مثمر ثمر واقع شود.


به گزارش اداره روابط عمومی و بین الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی، آیت الله محمدهادی عبدخدایی، در جلسه دیدار حجت الاسلام مروی تولیت معزز آستان قدس رضوی با مدیران بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، نظام جمهوری اسلامی را مائده الهی عنوان کرد که ماحصل آن باعث لرزه در بنیاد اسلام‌ستیزان عالم شد.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی بعد از 42 سال با تمام چالش‌ها در مقابل استکبار جهانی ایستادگی و آن را مدیریت کرده است.
عبدخدایی این مقاومت را یک دکترین شیعه و اسلامی عنوان کرد و استخراج ابعاد مختلف  سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این دستاورد ملی را از وظایف بنیاد و پژوهشگاه‌هایی نظیر آن دانست که میدان وسیع کاری دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری، رشد نظام را باعث تداوم ارزش‌های اسلامی عنوان کرد و افزود: بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی می‌تواند با دعوت از متفکرین دنیای اسلام در راستای برطرف شدن مشکلات نظام نقش موثری را ایفا کند.
وی همچنین به عملکرد بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی طی بیش از 3 دهه فعالیت اشاره داشت که مورد توجه بسیاری از مراجع عظام قرار گرفته است. عبد‌خدایی همچنین با اشاره به ضرورت بهره گرفتن از ظرفیت نخبگان علمی افزود که این بنیاد مبتنی بر جایگاه هیئت مدیره به عنوان مغز متفکران آن، نقش آفرینی‌های موثری داشته است.
آیت الله عبدخدایی با اشاره به توهین کشور فرانسه به ساحت نورانی پیامبر بزرگ اسلام، این اقدام را نیازمند پاسخ قاطع از سوی جوامع اسلامی عنوان کرد و گفت در جوامع اروپایی آزادی بیان با اهانت مخلوط شده است.
وی، اهانت به اولیای الهی را اهانت به ارزش‌های انسانی دانست و تاکید کرد: آستان قدس رضوی با پژوهش‌های عالمانه می‌تواند بشریت را از ناآگاهی به سمت آگاهی سوق دهد که این امر می‌تواند با پژوهش‌های عالمانه در بنیاد پژوهش‌های اسلامی محقق شود.